Inteligentna kompletacja a efektywniejsze wykorzystanie zasobów

Kompletacja zamówień w Twoim magazynie nie przebiega tak skutecznie, jak tego oczekujesz? Generuje zbyt wysokie koszty, a występujące błędy powodują straty finansowe? Optymalizacja pakowania poprzez wdrożenie inteligentnej kompletacji pozwoli znacznie lepiej wykorzystać zasoby swojej firmy i obniżyć koszty procesów logistycznych.

Czym jest inteligentne pakowanie?

Inteligentne pakowanie towarów na nośniki transportowe z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania to możliwość znacznie skuteczniejszego, wydajniejszego i tańszego przygotowania towarów do wysyłki. Inteligentna kompletacja pozwala również wykorzystać zautomatyzowane stanowiska pakujące, co pozwala wyeliminować błędy przy pakowaniu, a także zoptymalizować czas i koszty pracy.

Inteligentna aplikacja webowa umożliwia maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni na nośnikach, przy jednoczesnym układaniu towarów z uwzględnieniem ich ilości, wymiarów, wagi, a także specyfiki i zalecanego sposobu ułożenia.

Jak pracować z systemem inteligentnej kompletacji?

Inteligentną kompletację możesz wdrożyć w swojej firmie m.in. z systemem do zarządzania inteligentnym pakowaniem ExpertPACK. Opiera się on o aplikację webową Expert Bin-Packing. Umożliwia ona pełną obsługę online, a jej interfejs jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Aplikacja oferuje takie funkcje, jak m.in.:

  • symulacja optymalnie spakowanego nośnika;
  • generowanie raportów;
  • wprowadzanie i edytowanie wymiarów towarów i nośników, a także import tych danych z pliku;
  • dobór rodzaju i obliczenie niezbędnej ilości wypełniaczy;
  • planowanie zajętości nośnika;
  • prawidłowe ułożenie towarów.

Inteligentna kompletacja to rozwiązanie, które okaże się korzystne przede wszystkim dla firm eksportujących towary poza UE i korzystają z transportu intermodalnego. Możliwość optymalnego pakowania na stanowisku pakującym, a także optymalnego spakowania towarów importowanych niosą korzyści dla wielu przedsiębiorstw, które szukają optymalizacji swoich procesów logistycznych i ich kosztów.

Optymalizacja kompletacji – jakie niesie korzyści?

System do zarządzania inteligentnym pakowaniem pozwala w pierwszej kolejności zmniejszyć zapotrzebowanie na przestrzeń transportową, co przełoży się na niższe koszty logistyczne. Zoptymalizowany zostanie również czas pakowania, czego efektem okaże się zwiększona wydajność pracowników. Optymalizacja pakowania pozwala także wykorzystywać odpowiednie nośniki, generujące jak najniższe koszty transportu. Ułatwione będzie także budowanie niejednorodnych palet, kartonów i kontenerów. Na ograniczenie strat i kosztów wpłyną też eliminacja błędów przy pakowania oraz wykorzystanie mniejszej liczby opakowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com