Instalujemy sejf w firmie – jak wybrać odpowiednie miejsce?

W każdej mniejszej i większej firmie przyda się dobrej jakości sejf do przechowywania poufnych dokumentów, akt osobowych czy większych ilości gotówki. Warto zadbać o to, by sejf był jak najlepszej jakości i znajdował się w takim miejscu, gdzie nie będą miały do niego dostępu osoby niepowołane.

Choć w dzisiejszych czasach wiele danych znajduje się na nośnikach elektronicznych, nadal niektóre dokumenty najważniejsze są w wersji papierowej. W firmach, którym zależy na bezpieczeństwie produkcji i tajemnicy handlowej, także te dane na nośnikach elektronicznych powinny być odpowiednio zabezpieczone. Dobry i solidny sejf to rzecz, która przyda się więc w każdym przedsiębiorstwie.

Szeroki wybór sejfów i szaf pancernych

Producenci sejfów i szaf pancernych oferują produkty coraz bardziej zaawansowane technologicznie i jak najlepszej jakości. Sejfy dostępne są w wielu wersjach, modelach i rozmiarach do wyboru, dzięki czemu bez problemu można znaleźć taki model, który będzie idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb konkretnej firmy. Warto wybrać taki sejf, który spełni wszystkie oczekiwania odnośnie jakości i niezawodności. Powinien posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty, a także być wykonany z atestowanych materiałów.

Sejf musi być odporny nie tylko na włamanie czy próby jego nielegalnego otwarcia, ale również na działanie wody i ognia. Materiały, z jakich wykonane są sejfy, musza więc być ognioodporne i wodoszczelne. Szeroki wybór sejfów dopasowanych do różnych potrzeb można znaleźć na https://sejfnet.pl/. Producent oferuje doskonałej klasy sejfy Metalkas, a jednocześnie gwarantuje profesjonalne doradztwo i pomoc przy wyborze i zakupie. Klienci mogą również liczyć na wsparcie podczas jakichkolwiek problemów z użytkowaniem sejfów.

Gdzie będzie idealne miejsce na sejf?

Aby dokumentacja firmowa była bezpieczna i właściwie przechowana, ważny jest nie tylko dobry sejf, ale również miejsce, w którym zostanie on ustawiony. W przypadku dużych sejfów warto zadbać o to, by były one trwale zamocowane do ściany czy podłoża. Sam sejf może bowiem ważyć bardzo dużo i stanowić zagrożenie podczas niewłaściwego użytkowania. Sejfy w pomieszczeniach firmowych powinny zawsze znajdować się w takich miejscach, do których dostęp jest ograniczony. Nie może więc to być pomieszczenie, do którego swobodny dostęp mają wszyscy firmowi pracownicy – od prezesa do podrzędnego pracownika. Najlepiej, aby sejf znajdował się w gabinecie właściciela firmy, który będzie dodatkowo zamykany na klucz.

W gabinecie warto postawić sejf nie na widoku, ale w odosobnionym miejscu. Świetnie sprawdzają się w tym celu różnego rodzaju wnęki ścienne czy inne załamania ścian. Dobrym rozwiązaniem jest również wbudowanie sejfu w ścianę, jednak w przypadku takiej opcji trzeba zaplanować umiejscowienie sejfu już na etapie planowania budowy czy remontu pomieszczenia. W ten sposób sejf znajdzie się we właściwym miejscu i będzie zabezpieczony przed niepożądanymi rękami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com