Innowacyjne myjnie parowe – pomysł na dochodowy biznes

Myjnie parowe to innowacyjne rozwiązanie w branży motoryzacyjnej, które od kilku lat robi furorę wśród konsumentów i przedsiębiorców, szukających pomysłu na dochodowe przedsięwzięcie.  Dzięki chętnie przyznawanym dotacją na przyjazne dla środowiska rozwiązania – ekologicznąmyjnię parowąmożemy otworzyć z małym nakładem finansowym.

Stacjonarna-myjnia-parowa

Rynek myjni samochodowych wciąż jeszcze nie jest nasycony, a uruchomienie mobilnej myjni parowej jest nie tylko prostsze (brak zezwoleń), ale także zwiększa konkurencyjność ( możliwość realizacjiusługi bezpośrednio u klienta), twierdzą eksperci analizujący rynek motoryzacyjny w Polsce. Przedsiębiorcy mający w zamiarze otworzenie myjni samochodowej, coraz częściej decydują się na zakup myjni parowej, dostrzegając jej potencjał i przewagę nad myjniami wodnymi.

Czytaj także:

„Myjnie parowe czyszczą dokładniej niż urządzenia wodne, w zimie po myciu parowym nie zamarzają uszczelki. Poza tym do założenia myjni parowej nie potrzeba przechodzić drogich i skomplikowanych procedur”.

– Tak swoja decyzję o zakupie myjni parowej, w kilku zdaniach argumentujeMarcin Kocek, właściciel Clean & Shine Mobilne Auto Spa.

Większość właścicieli myjni parowych ma podobne zdanie:

„myjnię parową można otworzyć bardzo szybko i w bardzo prosty sposób. Jest to doskonały pomysł na biznes, gdyż nie wymaga żadnych pozwoleń wodno-prawnych i nie generuje dodatkowych kosztów w postaci wynajmu lokalu”

– mówi Grzegorz Tlałka,Mobilna Myjnia Parowa GTLux.

Biznes pełną parą

Ogromne zainteresowanie i szybkość pozyskiwania klientów, ceniących wygodę iskuteczność usług, czyni z myjni parowejz dojazdem do klienta doskonały pomysłna dochodowy biznes. Wystarczy spojrzećna profile myjniparowych, które działają już jakiś czas na rynku.Ich właściciele chwalą się corazto nowymi zleceniami, świadcząc usługi mycia parą dla największych międzynarodowych koncernów.

Rynek, który zdobywają myjnie parowe jest coraz większy, właściciele myjni parowych podpisują kontrakty na czyszczenie flot firmowych, tramwajów, autobusów, czy samochodów firm przewozowych.

„Naszym sukcesem było pozyskanie  firmy z bardzo dużą flotą samochodową”

mówi Grzegorz Tlałka z GTLux.

A co z klientami indywidualnymi?

„Większość klientów indywidualnych myjni parowej Clean & Shine Auto Mobilne Spato posiadacze drogich samochodów”

– właściciel myjni twierdzi, że to zasługa myjni parowej, która gwarantuje wykonanie wysokojakościowej usługi.

Myjnia parowa daje możliwość świadczenia szerokiego wachlarza usług.

”Nie musimy ograniczać się tylko do mycia pojazdów. Nasi klienci po zakupie sprzętu mogą dodatkowo myć elewacje, podłogi, okna. Jeden z naszych klientów podpisał w ostatnim czasie umowę na czyszczenie sprzętu i samochodów medycznych – trzeba, bowiem wiedzieć, że para ma również właściwości dezynfekujące”

– przekonuje Adam Szarwiło, krajowy kierownik sprzedaży w firmie Green Steam (największego w Polsce dystrybutora myjni parowej marki Optima).

2

Brak czasochłonnych formalności i ograniczeń lokalizacyjnych

Największym atutem dla przedsiębiorców inwestujących w myjnie parową jest brak pozwoleń na prowadzenie takiego biznesu. Dzięki temu mają oni możliwość zarabiania już od pierwszego dnia założenia działalności. Właściciele ekologicznych  najbardziej chwalą sobie mobilność myjni i opcję świadczenia usług w różnych miejscach. Odchodzą też stałe koszty takie jak czynsz, który w przypadku stacjonarnej myjni jest największym obciążeniem dla firmy.

3

Rozpoczynamy działalność z wykorzystaniem mobilnej myjni parowej i liczymy zyski

Założenie myjni parowej wiąże się zinwestycją, jednak interes szybko zaczyna przynosić zyski,bo dzięki ograniczeniu wydatkówna koszty stałe (czynsz), możemy inwestować w reklamęi rozwój firmy.

 

Spodziewany miesięczny dochód to około 10000 złotych”

– podaje Grzegorz Tlałka, który działa na rynku myjni parowych już dłuższy czas. Radzi, żeby świadczyć usługi mycia parą dla różnych branż (motoryzacyjnej, spożywczej, HoReCa). Dzięki temu zagwarantujemy sobie stałe zlecenia przez cały rok.

Otwarcie myjni parowej jest bardzo proste. Po zakupie sprzętu działalność można otworzyć praktycznie w ten sam dzień bez żadnych pozwoleń typowych dla tradycyjnych myjni, a cały projekt można sfinansować przy minimalnym wkładzie własnym, opierając się np. na nieoprocentowanych pożyczkach oferowanych przez firmę Green Steam – największego w Polsce dostawcę sprzętu do myjni parowych w Polsce i eksperta w dziedzinie innowacyjnych myjni parowych. Popularną formą finansowania projektu są również dotacje, które są chętnie przyznawane przez wzgląd na ekologiczny charakter działalności.

To dobry powód, by otworzyć swój biznes i szybko zacząć liczyć zyski z własnej mobilnej myjni parowej.

Green Steam

Krakowska 106, Dojazdów
32-010 Luborzyca
Tel +48 (12) 642 22 22
Więcej informacji na www.myjnieparowe.biz lub www.greensteam.pl

Polecamy:
Znaczenie maszyn myjących dla funkcjonowania przedsiębiorstwa: dlaczego prawidłowy wybór myjni przemysłowej jest tak istotny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com