Innowacyjne drukarki 3D – XYZprinting Polska

Drukowanie 3D staje się coraz bardziej popularną techniką stosowaną przy prototypowaniu oraz wykonywaniu nowatorskich modeli. Coraz więcej firm i przedsiębiorstw korzysta z rozwiązań technologii 3D w swoich działach projektowania urządzeń, w działach R&D, a także na liniach produkcyjnych. Coraz większe zapotrzebowanie na urządzenia w technologiach przyrostowych powoduje, że także rynek polski zaczyna wprowadzać nowoczesne urządzenia przeznaczone do nowatorskiego projektowania i tworzenia 3D. Na szeroką skalę technologie 3D wykorzystywane są w branżach niszowych, takich jak lotnictwo czy wojsko w niskonakładowej produkcji.

Drukarka 3D – innowacyjne urządzenie dla każdej branży

Drukarki 3D to innowacyjne urządzenia, które są obecnie stosowane niemal w każdej branży. Korzystają z nich zarówno firmowe działy R&D (research and development), które zajmują się prowadzeniem badań i rozwojem oferty przedsiębiorstw, jak i duże fabryki w swoich wysokonakładowych produkcjach. Dziedzinami, które stosują technologie 3D do rozwoju swojej oferty oraz jej produkcji są medycyna, architektura, a także moda. W technice 3D dla stomatologii oraz chirurgii możliwe jest wykonywanie modeli narządów ludzkich oraz implantów zębów czy kości. Architektura czerpie z możliwości projektowania 3D przy tworzeniu najbardziej skomplikowanych modeli. Z usług drukowania 3D korzystają też niszowe branże, takie jak lotnictwo czy wojsko.

Drukowanie 3D – jak lotnictwo i wojsko korzysta z technologii 3D?

Z technologii 3D korzystają na coraz większą skalę branże, takie jak lotnictwo i wojsko. Drukowanie 3D daje możliwość szybkiego oraz precyzyjnego i dokładnego prototypowania i tworzenia modeli, co jest niezwykle istotne w tych dziedzinach. Precyzja i dokładność są bardzo ważne przede wszystkim w lotnictwie, w kwestiach bezpieczeństwa. Drukarki 3D projektują zarówno części do kokpitów samolotów, jak i części silnikowe.

Druk 3D – czemu warto?

Drukowanie 3D jest jedną z najszybszych metod prototypowania i projektowania innowacyjnych modeli o nietypowych kształtach. Drukarka 3D nie tylko ogranicza czas produkcji, lecz także gwarantuje najwyższą precyzję i jakość wykonania. Urządzenia oferowane przez producentów są coraz bardziej zoptymalizowane i dostosowane do potrzeb przedsiębiorców. Nowoczesne technologie stosowane w drukarkach, takie jak SLS, pozwalają na drukowanie wielu modeli jeden nad drugim w dowolnej pozycji. Niespieczony proszek używany do technologii SLS może być też ponownie użyty, co pozwala na zaoszczędzenie materiałów i kosztów produkcji. Drukarki posiadają specjalne oprogramowania, które pozwalają precyzyjnie zaprojektować i optymalizować modele, a także umożliwiają utworzenie odpowiedniego rozmieszczenia w komorze i dobranie adekwatnych parametrów, co gwarantuje dokładne wykonanie wydruku.

Jedną z firm, która od niedawna swoje produkty wprowadziła na rynek polski, jest XYZPrinting. Nowa seria drukarek 3D – Professional obejmuje między innymi drukujący w technologii SLS (selektywnego spiekania proszków laserem) MfgPro230 xS. To drukarka przemysłowa, która charakteryzuje się dużym polem roboczym, bo sięgającym aż 230x230x230 mm. Jedną z największych zalet urządzenia jest też bardzo wysoka prędkość druku, około 20 mm na godzinę. Drukarka MfgPro230 xS wykorzystując przyrostową metodę SLS, pozwala na drukowanie w różnych materiałach z tworzyw sztucznych. Jest też jednym z najszybciej działających urządzeń tworzących materiały w technologii 3D. Swoje zastosowanie znajduje zarówno w produkcji niskoseryjnej, jak i tworzeniu prototypów użytkowych. Wykorzystana może być między innymi w działach R&D, które wymagają szybkiego projektowania innowacyjnych rozwiązań.

Więcej informacji o drukarce dostępnej w sklepie internetowym 3D Phoenix – https://3dphoenix.pl/produkt/xyzprinting-mfgpro230-xs/

Polecamy:
Jakie drukarki przemysłowe wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com