Infrastruktura magazynowa na wynajem – czy to się opłaca?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak zorganizować przestrzeń do przechowywania surowców lub gotowych towarów. Dotyczy to zarówno dużych wytwórców, jak i sklepów internetowych. Coraz szersze ich grono decyduje się na wynajem magazynu od zewnętrznego operatora. Czy taka infrastruktura magazynowa naprawdę się sprawdza i pozwala na sprawną realizację wszystkich procesów logistycznych? A może lepiej zainwestować i postawić na takie rozwiązania, jak budowa hal stalowych na własny, firmowy użytek?

Budowa hal stalowych czy wynajem gotowych magazynów?

Wiele firm szuka obecnie sposobu na optymalizację kosztów oraz zwiększenie wydajności pracy. Sporo do zrobienia w tym temacie jest zwłaszcza w przypadku magazynu, bez którego nie może się obyć ani przemysł, ani usługi.

Czy lepsza jest budowa hal stalowych do własnych potrzeb, czy raczej zdać się na outsourcing, w ramach którego infrastruktura magazynowa jest udostępniana przez zewnętrzną, wyspecjalizowaną firmę?

Budowa hal stalowych – nowoczesność i wygoda magazynowania

Nowoczesne konstrukcje stalowe, które powszechnie wykorzystuje się do budowania hal magazynowych, zaliczają się do rozwiązań ekonomicznych i niezmiernie wygodnych.

To właśnie w tej technologii wznosi się większość magazynów oraz budowli przemysłowych. Dlaczego? W głównej mierze odpowiadają za to względy czysto finansowe. Konstrukcja stalowa i płyta warstwowa, z których wznosi się tego typu budynki, należą do stosunkowo tanich materiałów, gwarantujących przy tym wytrzymałość oraz odpowiednie warunki do magazynowania.

Budowa hal stalowych przebiega szybko i sprawnie. Dlatego przydaje się w firmach, w których trzeba w ekspresowym tempie stworzyć nową przestrzeń do przechowywania surowców, półproduktów lub gotowych towarów.

Zastosowanie płyty warstwowej pozwala na utrzymanie we wnętrzach odpowiedniej temperatury. Izoluje również przed nadmiernym hałasem.

Wynajem hal do przechowywania – zewnętrzna infrastruktura magazynowa

Jeśli jednak nie budowa hal stalowych na własny użytek, to z jakiego rozwiązania mogą skorzystać przedsiębiorcy? Dla firm, które nie dysponują własnym terenem oraz pragną znacząco obniżyć koszty magazynowania, świetną opcją staje się ostatnio wynajem powierzchni magazynowej.

Co dzięki temu się zyskuje? Podstawową korzyścią jest możliwość dopasowania lokalizacji, miejsca oraz dodatkowych elementów, jak wewnętrzna infrastruktura magazynowa do indywidualnych potrzeb. Na rynku funkcjonuje bowiem wielu operatorów, co pozwala wybrać najodpowiedniejsze rozwiązanie, szyte niemal na miarę.

Zewnętrzna firma posiada własną przestrzeń. Dba też o to, żeby wyposażenie, pojazdy do transportu wewnętrznego oraz maszyny wykorzystywane w magazynie były w optymalnej kondycji – to gwarancja utrzymania konkurencyjnej pozycji na rynku.

A to znacząco obniża koszty dla przedsiębiorcy, który płaci tylko miesięczną opłatę, a uzyskuje dostęp do profesjonalnie prowadzonego miejsca do magazynowania, z wykwalifikowaną ekipą.

Infrastruktura magazynowa na wynajem czy budowa hal stalowych?

Lepiej zatem zainwestować we własne rozwiązania, czy zlecić obsługę magazynu zewnętrznej firmie? Wszystko zależy od indywidualnego charakteru biznesu oraz strategii rozwoju.

Infrastruktura magazynowa na wynajem pozwala obniżyć koszty stałe, przy utrzymaniu najwyższej jakości usług, daje też swobodę.

Z kolei budowa hal stalowych we własnym zakresie przynosi sporą niezależność oraz większą kontrolę nad miejscem składowania wszystkich firmowych towarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com