Influencer – dlaczego warto wykorzystać jego obecność w planowanych akcjach marketingowych?

Marketing związany z influencerami jest jednym z najlepszych sposobów szybkiego budowania marki online i podnoszenia świadomości wśród docelowych odbiorców. Według specjalistów -dociera do odbiorców szybciej niż reklamy cyfrowe. Piękno związane z marketingiem tego typu polega na tym, że wszystko, co musisz zrobić, to ustanowić partnerstwo z odpowiednią osobą. Partnerstwo, w którym obie strony oferują coś niesamowitego – korzyści zarówno dla siebie nawzajem, jak i grup docelowych.

W rzeczywistości marketing ten powinien być dla każdej marki aktywną taktyką w mediach społecznościowych, bo jak żaden inny potrafi podnieść świadomość marki i pozyskać nowych potencjalnych klientów na ścieżce sprzedaży, bez względu na to czy chodzi o branżę modową i buty sneakers czy nową wędkę wśród zagorzałych amatorów wędkowania.

Oto jeszcze kilka innych, dużych korzyści płynących z skorzystania z współpracy z influencerami w celu wzmocnienia strategii społecznej reklamy.

Influencerzy już zbuduwali relacje, zaufanie i wiarygodność wśród swoich fanów. Ludzie szanują ich rekomendacje. To poprawia świadomość marki – może też znacznie zwiększyć twój zasięg i korzyści dla pozycjonowanie online. Użytkownicy w social mediach dowiedzą się więcej o Twojej marce, Twojej historii, kim jesteś i Twoich oferowanych rozwiązaniach.

Kluczem do zmaksymalizowania strategii „influencer” jest zapewnienie dostarczania wartościowych treści, które dodatkowo zwiększają obecność w mediach społecznościowych, zapewniając wartość po obu stronach.

Skuteczność dotarcia do odbiorców docelowych

Za pośrednictwem doboru odpowiednich osób, z którymi chcesz współpracować stawiasz oferowany produkt bądź usługę wprost przed użytkownikami social media, którzy już są zainteresowani Twoją niszą. Nie musisz wydawać dodatkowych funduszy na testowanie i znajdowanie swoich odbiorców – influencer już ma tę publiczność w mediach społecznościowych.

To niesamowita wartość dla Twoich odbiorców

W centrum marketingu tego rodzaju dostarczamy treści, które:

• rozwiązują problemy,
• edukują,
• inspirują Twoich docelowych odbiorców.

Marketing tego rodzaju uwzględnia tę koncepcję, ponieważ influencerzy działają już w zgodzie z potrzebami osób, którym służą. Wiedzą, jakich butów szukają, a czego nigdy nie założą i potrafią to przekazać w bardzo przekonywający sposób.

Poza tym, jakby nie patrzeć angażowanie się w partnerstwo z wpływową postacią w social media może być początkiem silnego związku. Kiedy znajdujesz się w nim na dłuższą metę, naprawdę możesz być zaskoczony jak wielkie korzyści może Ci to przynieść. Możliwe są wspólne przedsięwzięcia, wydarzenia na żywo i inne możliwości, o których być może nawet do tej pory nie marzyłeś!

Wniosek?

Marketing z udziałem influencerów w dzisiejszych czasach może być niesamowicie korzystny dla marek startupowych lub tych, które walczą o uzyskanie swojego miejsca w marketingu w mediach społecznościowych. Dzięki jasnemu zrozumieniu, w jaki sposób działa ten marketing i jak dobrać odpowiedniego influencera można szybko wdrożyć swoją pierwszą kampanię, aby osiągnąć z niej wyżej wymienione efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com