IndaHash, czyli platforma łącząca Instagramowiczów z markami. Kto na tym zarobi?

Niedawno ruszyła nowa, międzynarodowa platforma indaHash.com. Dzięki niej użytkownicy Instagrama będą mogli zacząć zarabiać na udostępnianych przez siebie zdjęciach, a firmy zainteresowane tego typu reklamą dotrą w szybki i prosty sposób do szerokiego grona odbiorców. Sprawdź, jak działa indaHash i kto może zyskać na takim rozwiązaniu.

IndaHash – o co w tym chodzi?

Platforma indaHash powstała z myślą o zautomatyzowaniu współpracy pomiędzy użytkownikami Instagrama a firmami, które zainteresowane są reklamą poprzez ten portal. Sama współpraca nie jest niczym nowym, przełomowy jest natomiast sposób tworzenia kampanii reklamowych, pozwalający na szybsze dotarcie do potencjalnych klientów. Znikną wszelkie przeszkody, takie jak negocjacje czy podpisywanie indywidualnych umów. Formalności zostaną ograniczone do minimum, dzięki czemu efekt będzie znacznie szybciej osiągalny. Ale zaczynając od początku – jak to działa? Użytkownicy Instagrama obserwowani przez dużą liczbę osób mają niezwykle duży wpływ na rozpowszechnianie się wzorców, produktów, przepisów i tym podobnych; określani są mianem influencerów. Do tej pory firmy wyszukiwały takie osoby i składały im indywidualne, wymagające negocjacji propozycje współpracy. Dzięki aplikacji indaHash reklamodawca może nawiązywać z nimi współpracę w sposób automatyczny, bez konieczności indywidualnego rozpatrywania poszczególnych przypadków. Wystarczy, że zarejestruje się na portalu, rozpocznie kampanię reklamową i odpowiednio ją skonfiguruje, określając wymagania odnośnie Instagramowiczów. Będą to przede wszystkim: liczba followersów (osób obserwujących), kategoria tematyczna, kraj, płeć oraz wiek. Następnym krokiem jest zlecenie zadania, to znaczy zamówienie zdjęcia zawierającego na przykład produkt firmy, odpowiednio go prezentującego. Doprecyzowania wymaga także czas trwania kampanii, budżet, opis zdjęcia (@tag i #hashtag). Instagramerzy spełniający warunki zostają poprzez powiadomienie poinformowani o kampanii – mogą podjąć się wykonania zadania lub je odrzucić. Po stworzeniu posta i zaakceptowaniu go przez zleceniodawcę otrzymują wynagrodzenie.

Korzyści dla Instagramowiczów

IndaHash to świetny sposób na zarabianie pieniędzy na tym, co sprawia nam przyjemność, co jest naszą pasją. Udostępniając zdjęcia dotyczące interesującej nas tematyki – czy to będą dzieła sztuki kulinarnej, stylizacje modowe i motywatory treningowe, czy też zdjęcia z podróży – oraz odpowiednio je opisując, zyskujemy możliwość nawiązania korzystnej współpracy z czołowymi markami o zasięgu międzynarodowym.

Na indaHash zarobią także reklamodawcy

IndaHash to rozwiązanie atrakcyjne także dla reklamodawców. Pozwala w szybki i prosty sposób dotrzeć do grupy odbiorców zainteresowanej pożądaną tematyką. Dzięki automatyzacji oraz jasności zasad współpraca z użytkownikami Instagrama staje się łatwiejsza. Warto wiedzieć, że reklamodawca otrzymuje prawa do zdjęć, za które uczestnicy kampanii otrzymali wynagrodzenie.

IndaHash to interesujące rozwiązanie, na którym skorzystają zarówno użytkownicy Instagrama, jak i firmy, zainteresowane reklamą w sieci. Do tej pory skorzystało z niej już wiele znanych na całym świecie marek np. McDonald’s, Disney czy Milka.

 

Polecamy:
Strategia na popularny profil na Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com