Importowanie dekoracji z Chin na Święta Bożego Narodzenia

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Miasta, sklepy i domy przyozdabiane są setkami lampek, a sprzedaż ozdób świątecznych jest oczywiście największa w ciągu całego roku. Wszystko jednak zaczyna się dużo wcześniej niż w grudniu – a zaczyna się oczywiście w Chinach.

Dekoracje świąteczne w Chinach

Choć w Chinach zachodnia tradycja świętowania Bożego Narodzenia nie jest popularna i przybrała jedynie komercyjny wymiar, to właśnie w Chińskiej Republice Ludowej produkuje się większość ozdób bożonarodzeniowych na świecie. Dostępność i ogromna ilość towarów przyciąga importerów.

Chiny podzielone są na regiony produkcyjne. Jednym z nich jest prowincja Zhejiang, gdzie znajdziemy miasto Yiwu, powszechnie nazywane „bożonarodzeniową wioską”. Dlaczego?  Być może dlatego, że to właśnie tu najczęściej zaopatruje się święty Mikołaj. A ma z czego wybierać – to właśnie w Yiwu produkowana jest największa ilość świątecznych ozdób i zabawek na świecie. W mieście znajduje największe na świecie centrum dystrybucji towarów o powierzchni około 5 milionów metrów kwadratowych!

O czym warto pamiętać importując ozdoby z Chin?

Jeśli interesuje nas import ozdób bożonarodzeniowych i chcemy zająć się tym osobiście, warto zawczasu odwiedzić bożonarodzeniowe targi branżowe, które odbywają się kilka razy w roku w Chinach. Na targach znajdziemy produkty największych producentów oświetlenia dekoracyjnego, ozdób świątecznych, świec, opakowań prezentowych i innych. A jeśli nie mamy możliwości wybrać się do Państwa Środka , pomyślmy o wizycie u naszych zachodnich sąsiadów na targach Christmasword we Frankfurcie, największych tego typu targach w Europie, na których znajdziemy producentów z Chin.

Warto także zdecydować się na współpracę z pośrednikiem. Tutaj jednak nie podejmujmy decyzji pochopnie – nie wystarczy bowiem, że wpiszemy w wyszukiwarce hasło „Import z Chin”. Pośrednik powinien posiadać doświadczenie potwierdzone referencjami i wzbudzać nasze zaufanie! Takim pośrednikiem z pewnością jest Import z Chin firma Fullbax, która nie tylko zajmie się importem,  ale także wyszuka najlepszy towar w atrakcyjnej cenie, podejmie się negocjacji z chińskimi dostawcami, zweryfikuje producentów, odbędzie wizytację w chińskiej fabryce i osobiście dopilnuje załadunku towaru w porcie.

Dopełnij wszystkich formalności

Znalezienie odpowiedniego towaru to nie wszystko. Importując do kraju ozdoby bożonarodzeniowe z Chin, zadbajmy o dopełnienie wszystkich wymaganych od importera obowiązków nakładanych przez polskie prawo i Unię Europejską, takie jak uzyskanie certyfikatu CE, certyfikaty ognioodporności czy opłaty celne. Formalności jest całkiem sporo i łatwo się w nich zagubić – rzetelny pośrednik będzie z pewnością nieocenionym wsparciem i bez trudności pomoże nam także w tej kwestii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com