Implanty stomatologiczne i wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Implanty stomatologiczne to skuteczna metoda leczenia ubytków w uzębieniu oraz bezzębia. Trwałe, dożywotnie rozwiązanie pozwalające uzupełnić brak zębów jest jedną z najbardziej innowacyjnych i skutecznych ze znanych metod leczenia. Wysokiej jakości implanty zębowe wyróżnia trwałość, doskonałe dopasowanie do naturalnego uzębienia pacjenta oraz całkowity brak podatności na wpływ chorób jamy ustnej.

Czym są implanty dentystyczne? 

Implanty to najnowocześniejsze i najbardziej naturalne rozwiązanie w przypadku braku zęba lub zębów. To niewielka, najczęściej tytanowa, śruba, która po wszczepieniu w kość szczęki zastępuje korzeń zęba. Na niej montowana jest korona porcelanowa lub ceramiczna, której odcień możemy dopasować do odcienia naszych naturalnych zębów. Nowoczesne implanty przywracają nie tylko estetyczny wygląd, ale przede wszystkim komfort i swobodę życia, a siła żucia powraca niemal w  100%. Pacjent może jeść to co lubi, bez większych ograniczeń. 

Implanty stomatologiczne – jakie powinny być implanty zębów?

Implanty zębowe powinny charakteryzować się fantastyczną prezencją – wielu pacjentów decyduje się na nie właśnie przez wzgląd na brak satysfakcji z naturalnego wyglądu własnego uzębienia. Ponadto implanty stomatologiczne powinny zapewniać integralność kości oraz reszty uzębienia w związku z czym muszą być perfekcyjnie dopasowane do obrysu łuku zębowego pacjenta. W takiej sytuacji po stronie kliniki stomatologicznej leży szczegółowa diagnostyka, w wyniku której powstanie projekt idealnego uśmiechu mającego być efektem finalnym leczenia braków w uzębieniu. Implanty stomatologiczne, żeby spełniać swoją funkcję, powinny charakteryzować się trwałością i odpornością, kolorystyka koron na implantach powinna być spójna i odpowiadać odcieniowi naturalnych koron znajdujących się w jamie ustnej. Niezwykle duże znaczenie ma również montaż implantów w łuku zębowym – musi on zapewniać stabilność zęba i dopasowywać się do linii dziąseł, żeby nie powodować dyskomfortu. Stworzenie implantów stomatologicznych odpowiadających na wszystkie te warunki wymaga zarówno doświadczenia, jak również przystosowanego do tego celu zaplecza technicznego – obydwoma poszczycić się może klinika stomatologiczna Impladent, z której ofertą zapoznać się można pod adresem https://www.ziemlewski.pl/oferta-zabiegi/implanty/.  

Implanty Trójmiasto – najwyższej jakości implanty zębowe w klinice Impladent w Gdańsku

Implanty – Trójmiasto to region działania kliniki stomatologicznej Impladent specjalizującej się w najwyższej jakości wypełnieniach ubytków zębowych i leczeniu zębów. Doświadczona kadra kliniki Impladent służy wsparciem i pomocą na całym etapie leczenia implantologicznego. Dzięki zaawansowanym technologiom stosowanym przez klinikę Impladent w Trójmieście implanty zębowe są doskonale dopasowane do naturalnego uzębienia pacjenta zarówno pod względem kształtu, formy, jak i kolorystyki, dzięki czemu są niezauważalne i niczym nie różnią się od pozostałych zębów. 

Polecamy:
System dla sygnalistów – jakie oprogramowanie warto wybrać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com