Ile kosztuje usługa zarządzania najmem?

Nieruchomości na wynajem od lat cieszą się ogromną popularnością wśród inwestorów. Nic w tym dziwnego – pozwalają na uzyskanie pasywnego dochodu. Jednak właściciele takich nieruchomości doskonale zdają sobie sprawę z tego, że aby zarobić na wynajmie, trzeba poświęcić nieco czasu zarówno na przygotowanie mieszkania, jak i na wypełnianie wielu formalności. W ostatnim czasie rośnie więc zapotrzebowanie na profesjonalne usługi zarządzania najmem.

Aby na wynajmie zarobić, konieczne jest zadbanie o to, by mieszkanie było wyremontowane, w dobrym standardzie i spełniające oczekiwania najemców. Z samymi najemcami również może być problem. Zdarzają się bowiem sytuacje, że lokatorzy nie dbają o mieszkanie, czasem przestają płacić, a właściciel nie ma zbyt wiele możliwości, by ich usunąć ze swojej własności. Problemem bywa również usuwanie wszelkich usterek, co należy do obowiązków właściciela, a ten nie zawsze ma taką możliwość chociażby ze względu na spora odległość zamieszkania. Wszystkie kłopoty z najmem można zminimalizować, jeśli zdecydujemy się na usługi zarządzania najmem.

Jak wygląda zarządzanie najmem

Firmy, które zajmują się zarządzaniem najmem, oferują kompleksowe usługi związane ze wszystkimi kwestiami dotyczącymi wynajętego mieszkania. Jeśli powierzymy naszą nieruchomość takiej firmie, zadba ona o przygotowanie jej do wynajmu, niezbędne remonty czy homestaging, czyli dbanie o dobry wizerunek nieruchomości, zachęcający potencjalnych najemców. Zarządzanie najmem obejmuje również ogłaszanie nieruchomości na wynajem, spotkania z potencjalnymi najemcami, wybór właściwych lokatorów, podpisanie umowy i dopełnienie wszystkich formalności. Firmy kontrolują również na każdym etapie trwania wynajmu, czy lokatorzy spełniają warunki umowy i czy dbają o powierzoną im nieruchomość. Dla właściciela mieszkania jest to dobre rozwiązanie, gdyż może mieć pewność, że jego własność jest w dobrych rękach.

Koszty zarządzania najmem

Zarządzanie najmem Poznań to propozycja dla właścicieli nieruchomości w Poznaniu i okolicach, którzy poszukują solidnych i profesjonalnych usług, świadczonych przez renomowane i sprawdzone firmy. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, dobrze jest przejrzeć co najmniej kilka ofert z różnych firm, zwracając uwagę także na koszty. Ceny zarządzania najmem w różnych formach mogą się nieco różnić. Najczęściej jest to jednak kilkanaście procent od kwoty, jaką co miesiąc uzyskuje właściciel za wynajem. Klienci zwykle płacą prowizję od wynajętej nieruchomości – jeśli powierzamy własne mieszkanie takiej firmie, ale przez pewien czas będzie ono stało puste, raczej nie trzeba będzie płacić za ten okres zarządzania nieruchomością. Zarządzanie najmem jest inwestycją i wiąże się z kosztami, jednak korzyści dla właścicieli nieruchomości znacznie przewyższają poniesione koszty. To świetna opcja dla osób, które chcą czerpać zyski z wynajmu swoich nieruchomości, a nie mają za bardzo czasu czy ochoty na to, by regularnie zajmować się wszystkimi formalnościami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com