Ile i jak można zarobić jako agent ubezpieczeniowy OC/AC?

Praca agenta ubezpieczeniowego jest stosunkowo popularnym zawodem i zazwyczaj kojarzy się z dosyć dużymi dochodami. Osoby wykonujące tą pracę mogą zajmować się między innymi sprzedażą ubezpieczeń OC/AC. Jak i ile można zarobić prowadząc taką działalność?

Zastanawiając się nad zarobkami agentów ubezpieczeniowych warto pamiętać, że ich wynagrodzenie jest uzależnione przede wszystkim od ilości sprzedanych polis. Dlatego trudno jest z góry określić na jakie dochody można liczyć w takim zawodzie. Na pewno wiele zależy od indywidualnych umiejętności, kompetencji danej osoby oraz od podejścia do wykonywanej pracy.

Jak zarobić?

Praca agenta ubezpieczeniowego wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych. Niestety konkurencja na rynku jest bardzo duża. Konkurencja między firmami oferującymi ubezpieczenia jest naprawdę ogromna i prześcigają się one w przygotowywaniu ciekawych ofert. Jednocześnie na rynku działa wielu agentów, którzy próbują znaleźć klientów. Obecnie żeby zarobić trzeba sprzedawać coraz więcej polis. Dlatego coraz częściej zdarza się, że osoby zajmujące się sprzedażą ubezpieczeń, prowadzą także inną działalność, która pozwala im na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Dobry agent, który zajmuje się sprzedażą ubezpieczeń OC/AC, powinien przede wszystkim posiadać umiejętność zdobywania nowych klientów. Najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest budowa sieci kontaktów. Jednocześnie warto jest pamiętać o tym, że wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług wybranego agenta ubezpieczeniowego na postawie polecenia znajomych. Dlatego warto jest dbać o to, żeby wykonywać swoją pracę na odpowiednim poziomie i rzeczywiście dbać o zadowolenie klientów. Takie osoby staną się automatycznie źródłem nowych osób zainteresowanych skorzystaniem z danej oferty. Niestety niektórzy agenci zapominają o tej prostej prawdzie i starają się przede wszystkim za wszelką cenę sprzedać jak najwięcej ubezpieczeń bez zwracania uwagi na to czy dana propozycja będzie rzeczywiście korzystna i opłacalna z punktu widzenia klienta.

Ile można zarobić?

Zarobki agentów ubezpieczeniowych są bardzo różne i zależą w dużym stopniu od indywidualnych umiejętności. W tym zawodzie dochody są związane przede wszystkim z ilością sprzedanych ubezpieczeń. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że taka praca nie jest prosta, a na rynku panuje duża konkurencja. Osoby, które chcą pracować jako agenci muszą przede wszystkim posiadać duże umiejętności interpersonalne, powinni łatwo nawiązywać kontakty z ludźmi i podtrzymywać je w naturalny sposób. Wielu ludzi podchodzi dosyć sceptycznie to ofert prezentowanych przez agentów ubezpieczeniowych, co wynika z tego, że spotkali się z nieuczciwymi lub mało rzetelnymi agentami. Dlatego warto dbać o poziom swoich usług oraz troszczyć się o klienta – takie podejście na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Osoby, które potrafią skutecznie sprzedawać ubezpieczenia OC/AC mogą liczyć na stosunkowo dobre dochody. Sukces w tej branży wymaga jednak sporego zaangażowania i nie jest prosty. Trzeba pamiętać, że bardzo wiele osób niestety nie radzi sobie dobrze w tego typu pracy. Wynika to często z barku umiejętności właściwej komunikacji, ale także z braku zrozumienia dla potrzeb klienta. Praca przy sprzedaży ubezpieczeń OC/AC wymaga dobrej znajomości tej branży, poznania oferty przygotowanej przez konkurencyjne firmy, ale także wiedzy na temat tego, czym kierują się osoby wybierające daną propozycję. Dzięki takiej wiedzy można rzeczywiście działać na korzyść klienta, co na pewno zostanie docenione.

Kto może liczyć na sukces?

Praca agenta ubezpieczeniowego to zajęcie dla osób posiadających duże umiejętności w zakresie sprzedaży. Nie każdy ma predyspozycje do wykonywania tego typu pracy. Jednocześnie oprócz wymienionych umiejętności spore znaczenie ma duże zaangażowanie w obowiązki, a także poważne podejście do klienta i uczciwość. Niestety wielu agentów skupia się po prostu na jak największej sprzedaży w jak najkrótszym czasie, co wpływa negatywnie na reputację tego zawodu.

One Comment on “Ile i jak można zarobić jako agent ubezpieczeniowy OC/AC?”

  1. Czy Państwo z redakcji mogą mi powiedzieć czy przysługuje mi samochód zastępczy jak jestem sprawcą kolizji drogowej z mojej winy? Na stronie http://zastepczy.org/ czytam, że jest niby taka opcja ale zastanawiam się czy to w każdym OC jest taka opcja czy to agent ubezpieczeniowy musi nam specjalnie taką opcję dołożyć do pakietu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com