Hurtownia internetowa – jak pozyskiwać klientów?

Platforma hurtowa internetowa może mieć bardzo szeroką ofertę najwyższej jakości, mogą także sprzedawać wszystko w bardzo atrakcyjnych cenach. Jednak mimo wszystko firma może nie przynosić zamierzonych dochodów. Specjaliści zgodnie twierdzą, że nawet bardzo dobry produkt, nie obroni się sam, bez właściwej reklamy i działań promocyjnych. Bardzo ważne jest to, aby przekonać klienta do kupna i w ten sposób napędzić biznes. W procesie sprzedaży niezwykle ważny jest marketing i to on pozwala skutecznie pozyskać nowych klientów.

Całkowity koszt posiadania

Całkowity koszt posiadania to całość wydatków, które jest związana z pozyskaniem, zainstalowaniem oraz użytkowaniem danych produktów czy usług. Stosując technikę sprzedaży, która opiera się na tych danych, można świadomie ustalać ceny i sprzedawać droższe rzeczy niż konkurencja.

Ważne jest to, aby pokazać klientowi, że może zaoszczędzić pieniądze. Dobrym przykładem jest porównanie ze sobą dwóch sprzętów, z czego jeden jest o wiele tańszy, ale za to mniej wydajny, drugi natomiast droższy, ale wydajniejszy.

Trzeba umieć pokazać klientowi, że dokonując zakupów nie powinno się zwracać uwagi tylko na cenę.

Odpowiednie przedstawienie produktu

Bardzo często sprzedawcy nie potrafią odpowiednio przedstawić swoich produktów i pokazać go z takiej perspektywy, jaka jest najbardziej dogodna dla klienta. Klienci nie chcą słuchać jedynie pochwał o produkcie. Przerysowany obraz może go zniechęcić do kupna. Dlatego, przede wszystkim należy pokazać co daje dany produkt i jakie problemy rozwiązuje. Dzięki temu można pokazać klientowi, że akurat to będzie mu potrzebne. Prowadząc sklep B2B należy o tym pamiętać.

Czas realizacji

W procesie sprzedaży bardzo ważny jest czas reakcji. Im szybciej odpowie sprzedawca tym ma on większe szanse na pozyskanie klientów. Bardzo często ludzie przed dokonaniem zakupów pytają wielu firm o czas realizacji usługi, chcąc znaleźć tę najwłaściwszą. Dlatego, należy przywiązać szczególną uwagę do tej kwestii. Ważna jest także bardzo szybka wysyłka.

Chcąc otworzyć sklep lub hurtownie warto wykorzystać platformę CStore.pl, dzięki której obsługa sprzedaży będzie bardzo prosta.

Sprzedaż na podstawie pytań

W sprzedaży hurtowej bardzo dobrą praktyką jest sprzedaż na podstawienie pytania SPIN. Nazwa tej techniki pochodzi od pierwszych liter słów: Spin Problem Implication Need. Polega ona na zadawaniu pytań, dzięki którym klient zakupi odpowiedni produkt. Jednak najważniejsze w tej metodzie jest to, aby klient pomyślał, że sam na to wpadł.

W pierwszej kolejności należy pozyskać informacje, które dotyczą kontekstu i otoczenia klienta. Następnie należy ustalić do podoba się klientowi w danej sytuacji. Skuteczne działanie może zdziałać cuda.

Sklep internetowy B2B może osiągnąć duży sukces, jeśli zastosuje się właściwe techniki sprzedaży. Jest to podstawa dobrego handlu. Bez odpowiednich i sprawdzonych technik ciężko będzie zwiększyć sprzedaż w firmie. Hurtownik powinien być otwarty na nowe możliwości i kreatywny. Jest to bardzo ważne. Wraz ze wzrostem doświadczenia będzie się on coraz swobodniej posługiwał danymi rozwiązaniami.

Więcej informacji znajdziesz w artykule www.CStore.pl/blog/techniki-sprzedazy-b2b-czyli-jak-skutecznie-pozyskiwac-klientow-b2b/

Fastep uruchamia marketplace obejmujący różne kategorie produktów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com