Hurtownia gastronomiczna online – jak znaleźć tą najlepszą?

Każdy musi od czegoś zacząć. Początki są zawsze trudne, ale kiedy przebrniemy już przez wszystkie sprawy formalne i organizacyjne, kiedy jesteśmy pewni, że gastronomia to nasze “białko”, że przygotowaliśmy się mentalnie na pracę od rana do wieczora, nadchodzi czas zakupów.

Najlepszą radą, jaką można otrzymać od doświadczonego gastronomika jest – nie czekać do samego końca. Zakupy sprzętu i wyposażenia gastronomicznego to długi i wymagający proces, nie wystarczy usiąść wieczorem przez komputerem i kilkoma kliknięciami wydać mnóstwo pieniędzy (warto zaopatrywać się u sprawdzonych dostawców takich jak https://gastrok.pl/). Zakupy warto podzielić na kilka etapów, a wszystkie one zaczynają się od wyboru odpowiedniego kontrahenta.

Odpowiednio dobrana hurtownia online – to często klucz do powodzenia, szczególnie na pierwszym etapie funkcjonowania naszej gastronomii. Dlaczego? Z wielu powodów. Warto zacząć poszukiwania już od strony wizualnej www. Odpowiedni układ tematów, podziały na rodzaje, strefy zakupów, szczególnie początkującemu gastronomikowi pomogą odpowiedzieć sobie na szereg pytań: Jak ma wyglądać moja restauracja?, Jakie dania chcę w niej serwować, Jaką koncepcję logistyki powinienem wybrać, Do kogo ją adresuję…?etc. To zastanawiające, ale wiele wątpliwości zawartych w pozornie skomplikowanych działaniach z dziedziny promocji i marketingu rozwiewamy już na etapie analizy strony www . Gdy koncepcja naszej przyszłej firmy powoli układa nam się w głowie, warto sprawdzić z jakimi firmami współpracuje nasza hurtownia online. Muszą to być marki zajmujące się produkcją i sprzedażą profesjonalnego sprzętu gastronomicznego, ich rozpoznawalność gwarantuje nam, że sprzęt , jaki tam zakupimy będzie zaawansowany technologicznie, kompatybilny, nieawaryjny.

O poziomie naszej hurtowni online świadczy również zakres usług, jakie proponuje. Z każdym zakupionym sprzętem powinniśmy otrzymać usługę montażu, gwarancji, serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, ubezpieczenie. Bardzo nam pomoże, jeżeli hurtownia oferuje również szkolenia, nie tylko obsługi samego sprzętu, choć jest to najważniejsze, ale również szkolenia personelu w zakresie choćby HAACP. Dobra strona www pozwala na wyczerpujące zapoznanie się z opisem technicznym wybranego sprzętu oraz na pobranie instrukcji obsługi, tak abyśmy sami mogli kontrolować prawidłowość ich działania. Najlepsze strony hurtowni gastronomicznych online posiadają możliwość szybkiego porównania cech technologicznych poszczególnych produktów. Taka porównywarka błyskawicznie pomoże nam określić konkretny model z punktu widzenia zakresu funkcji, estetyki,ceny.

Niezwykle pomocne jest, gdy razem z wybranym sprzętem możemy systematycznie zaopatrywać się we wszelkiego rodzaju produkty konieczne do eksploatacji i utrzymania higieny, zwłaszcza gdy producent wymaga określonych środków np. myjących.

Dora strona www posiada również funkcję rabatowania. Gdy kupujemy większy zestaw, a nasze zakupy naprawdę są obfite – strona automatycznie oblicza nam rabaty. Ma to oczywiście wymierne skutki- można zapłacić mniej, ale też daje poczucie współpracy z człowiekiem, zapewnia bezpieczeństwo zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com