HR na szpilkach

Czym jest HR na szpilkach?

HR na szpilkach to inicjatywa stworzona przez Monikę Smulewicz, wieloletnią ekspertkę w dziedzinie kadrowo-płacowej. Misja tego projektu zakłada:

 • Dzielenie się wiedzą z dziedziny kadrowo-płacowej
 • Podniesienia jakości usług oferowanych przez HR na rzecz pracowników
 • Integrację środowiska zawodowego HR

Społeczność na Facebooku obejmuje fanpage o nazwie “HR na szpilkach”, który ma ponad 37 tys. polubień oraz grupę “Kadry i Płace”, zrzeszająca ponad 20 tys. członków.

O założycielce

Monika Smulewicz posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży zarządzania zasobami ludzkimi. Jest ekspertem z zakresu obszaru kadrowo-płacowego. Wykładowca na wyższych uczelniach takich jak:

 • Szkoła Głowna Handlowa
 • Uczelnia Łazarskiego
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Prelegentka licznych konferencji oraz seminariów poświęconych tematyce HR.

Do założenia społeczności panią Monikę zmotywowały jej własne doświadczenia związane z początkiem w branży HR. Ponad 20 lat temu, w świecie, kiedy internet nie był tak rozpowszechniony, jak obecnie a wiedza z tej dziedziny była trudno dostępna, pani Monika Smulewicz stała przed olbrzymim wyzwaniem, jakim był dostęp brak łatwego dostępu do wiedzy z obszaru HR. Bogatsza o doświadczenia oraz o wiedzę, którą udało jej się zdobyć, postanowiła założyć społeczność “HR na szpilkach”, której celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej zarządzania zasobami ludzkimi, a także ułatwienie dostępu do merytorycznej wiedzy dla każdego, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Monika Smulewicz jest także założycielką aplikacji ePlanneR.pl, która ma za zadanie wspierać przedsiębiorców w planowaniu i rozliczaniu czasu pracy zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Od roku 2007 związana zawodowo z firmą Grant Thornton, gdzie zajmuje stanowisko Dyrektor Zarządzającej ds. rachunkowości, kadr i płac.

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego jest nowoczesnym projektem edukacyjnym, którego celem jest przekazywanie w przystępny sposób wiedzy z obszaru HR. Na akademii kursanci mają okazję pracować nad swoimi umiejętnościami twardymi oraz miękkimi, które w tej branży są bardzo istotne. Głównym zadaniem akademii jej uzbroić jej uczestników w umiejętności, dzięki którym całkowicie zoptymalizują oraz zmaksymalizują oni efektywność organizacji, dla których obecnie pracują albo będą pracować w przyszłości.

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego ma ponad 6000 absolwentów.

Oferta kursów

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Placowego oferuje szereg kursów z szeroko pojętego obszaru HR, zarówno w formie online, jak i stacjonarnej. Obecnie wszystkie kursy odbywają się jednak w formie online, a przyczyną jest obecna sytuacja pandemiczna na terenie kraju. Do oferowanych przez akademię kursów należą:

 • Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Plącowego – trwający 9 miesięcy kurs, który obejmuje następujące obszary: prawo pracy, naliczenia wynagrodzeń, procedury RODO oraz naukę sprawnego posługiwania się programem MS Excel. Porusza także całościowo zagadnienia kadrowo-płacowe.
 • Akademia Mistrzostwa Kadrowego – 5-miesięczny kurs skoncentrowany na zagadnieniach związanych z obszarem HR takich jak: zatrudnienie, zmiana warunków pracy i płacy, zakończenie stosunku pracy, ustalanie prawa do urlopów oraz udzielanie zwolnień. Przeznaczony zarówno dla osób stawiających pierwsze kroki w obszarze HR, jak i specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie.
 • Akademia HR, zarządzanie zasobami ludzkimi – 6-miesięczny kurs poświęcony szeroko pojętemu obszarowi HR. Obejmuje on nabycie umiejętności z największych dziedzin takich jak: rekrutacja, oceny pracownicze, szkolenia i rozwój, wynagrodzenia i benefity, kultura organizacyjna oraz strategia i polityka HR.
 • Akademia mistrzostwa płacowego – 4-miesięczny kurs ukierunkowany na zagadnienia z obszaru płac, takie jak: kalkulacja wynagrodzeń z uwzględnieniem stałych i zmiennych czynników, ustalanie podstawy i wymiaru zasiłków z tytułu choroby i macierzyństwa oraz ustalanie podstawy obciążeń składkowo-podatkowych.
 • Kurs kadry– 8-tygodniowy kurs poświęcony szeroko pojętej problematyce kadrowej w przedsiębiorstwie.

Dlaczego warto zapisać się na akademię?

Obecna pandemia koronawirusa powoduje, że żyjemy w niestabilnych czasach. Większość z nas jest zamknięta w domach, co tylko potęguje nasze obawy o przysłowiowe jutro. Niezależnie od tego, czy jesteś zatrudniony jako ekspert ds. HR w firmie, czy może prowadzisz własne przedsiębiorstwo, okres pandemii jest odpowiednim czasem, aby wykorzystać go do podnoszenia swoich kwalifikacji. Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego to znakomita okazja do poszerzenia swojej wiedzy. Dodatkowe umiejętności będziesz mógł wykorzystać w praktyce i tym samym przyczynić się do poprawy funkcjonowania organizacji, dla której pracujesz. Dzięki temu istnieje duża szansa, że pomożesz firmie w osiągnięciu przewagi konkurencyjnej, tak bardzo istotnej w tych niepewnych czasach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com