Hotelowe ręczniki – czyli jak zadowolić gości?

Niezależnie od tego, czy Twoi goście spędzają tylko noc, czy spędzają tydzień na wakacjach, zapewnij im poczucie, w którym będą czuć się tak dobrze, jak w domu – dzięki luksusowym ręcznikom hotelowym.

Jednak zapewnienie odpowiednich udogodnień w hotelowej łazience lub w spa nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Przeglądając stronę interni, znajdziesz różne propozycje jeśli chodzi o hotelowe ręczniki, rodzaje obramowań i inne czynniki, które mogą wpłynąć na Twoją decyzję. Jeśli nie masz pewności co do jednego z tych czynników, jesteś we właściwym miejscu. Nawet jeśli wiesz, że potrzebujesz ręcznika kąpielowego zamiast zwykłego ręcznika, ten przewodnik po ręcznikach hotelowych wyjaśnia ważne funkcje zakupowe, takie jak materiał, waga i cena, dzięki czemu możesz dokonać najlepszego wyboru dla konkretnych potrzeb Twojego hotelu.

Rozmiar ręcznika

Kiedy myślisz o ręcznikach hotelowych, na pewno ręczniki do rąk i standardowe ręczniki kąpielowe mogą przyjść ci na myśl. Jednak, aby zapewnić swoim hotelowym łazienkom wszystko, czego potrzebują jako goście, aby zapewnić im czysty i komfortowy pobyt, czy będziesz również potrzebować maty do kąpieli? Co powiesz na prześcieradła kąpielowe lub szlafroki?

Maty do kąpieli przypominają ręczniki kąpielowe, ale są nieco mniejsze. Stosuje się je na podłogach w łazience w miejscu dywanu, aby zapobiec śliskim podłogom po kąpieli lub po prysznicu. Zapewniając wystarczającą przestrzeń do suszenia, taki ręcznik ma większą długość i większą szerokość niż ręcznik kąpielowy. Ze względu na swój duży rozmiar może okrywać twoich gości niczym sarong. Szlafrokowe ręcznik również uprzyjemniają pobyt Twoich gości, ale są one zaprojektowane z rękawami i kołnierzem, aby lepiej dopasować się do ciała. Niektóre zawierają pasek do związywania, aby utrzymać całość w odpowiednim miejscu, wtedy gdy goście odświeżają się lub relaksują w spa. Mają tendencję do tego, że stają się cięższe po nasyceniu wodą, więc nie wysychają tak szybko, jak ręczniki kąpielowe.

Waga ręcznika

hotel słubiceWażnym czynnikiem przy zakupie ręczników jest ich waga. Możesz porównać ze sobą ręczniki kąpielowe – o ile mają one podobny rozmiar. Im większa waga twojego ręcznika, tym bardziej luksusowy będzie on w odczuciu dla twoich gości, a równocześnie więcej wody może wchłonąć.

Dlatego nie lekceważ znaczenia wagi! Ręczniki ważące więcej są o wiele bardziej miękkie i ciężkie, w porównaniu z cieńszymi ręcznikami. Im gęstszy ręcznik, tym bardziej chłonny jest. Możesz nie potrzebować ręcznika o takiej wysokiej wadze, gdy jesteś na siłowni, ale Twoi klienci z pewnością zauważą różnicę w luksusowym materiale Twoich ręczników podczas wylegiwania się w spa!

Ręczniki o mniejszej wadze to doskonały ekonomiczny wybór. Możesz ich używać w motelach, na siłowniach lub w klubach sportowych, w których cieńsza jakość nie ma wpływu na usługę. Dla firm z wyższej półki, takich jak uzdrowiska i kurorty, cięższe ręczniki są lepszym wyborem. Jeśli jednak chcesz dać wyższego luksusu w swoim hotelu – postaw na ciężkie ręczniki, które są miękkie w dotyku, dodając odrobinę luksusu do ogólnego doświadczenia gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com