Hotel mobilny – nowoczesne technologie coraz bardziej popularne

Mobilne technologie coraz śmielej wkraczają we wszystkie sfery naszego życia. Nic dziwnego, że do nowego trendu przystosowują się także hotele i stają się coraz bardziej mobilne, udostępniając swoim gościom funkcjonalne aplikacje.

Oprogramowanie dla hoteli staje się coraz bardziej zaawansowane i coraz skuteczniej wspiera zarządzanie obiektami oraz pracą hotelowego personelu. Wprowadza także szereg różnych ułatwień dla gości. Ci ostatni mogą korzystać coraz częściej z aplikacji mobilnych. Nie powinno to dziwić, skoro według znanej agencji amerykańskiej We Are Social, obecnie jest na świecie 3,7 mld unikalnych mobilnych użytkownaików, co oznacza 51% całej ziemskiej populacji (wzrost do roku 2015 o 141 mln osób). Polacy nie ustępują pod tym względem innym narodowościom – 59% z nich posiada smartfon, który chętnie wykorzystuje do przeglądania internetu i do uruchamiania aplikacji mobilnych (źródło: http://wearesocial.com/uk/special-reports/digital-in-2016).

Możliwości aplikacji mobilnych

W aplikacje na smartfony inwestują już nie tylko największe hotele, ale również te mniejsze. Powód jest dość jasny: goście coraz częściej nie rozstają się ze swoimi telefonami i za ich pomocą załatwiają coraz więcej spraw. To oznacza, że chcą kontaktować się również z obsługą hotelu za pomocą urządzeń mobilnych. Dlatego właśnie wiele hotelowych aplikacji umożliwia taki natychmiastowy kontakt. Ponadto tego rodzaju oprogramowanie dostarcza szczegółowych informacji na temat oferty hotelu, na przykład menu restauracji, SPA, kalendarz wydarzeń odbywających się w okolicy itp. Mobilna aplikacja to również doskonały kanał oferowania usług – niektóre systemy pozwalają za pomocą kilku kliknięć zamówić posiłek do pokoju, sprzątanie, a nawet umożliwiają wezwanie taksówki. Aplikacja na smartfon to także doskonały sposób na budowanie relacji z gościem i łatwe pozyskiwanie od niego informacji zwrotnej, która w przyszłości pozwoli lepiej dopasować ofertę do konkretnego klienta.

Mobile nie musi być drogi!

Niektóre, szczególnie mniejsze hotele, rezygnują jednak z aplikacji mobilnych sądząc, że jest to kosztowne rozwiązanie. Tymczasem nie trzeba tworzyć już własnego oprogramowania, ponieważ na rynku można znaleźć szeroką ofertę uniwersalnych rozwiązań mobilnych, które łatwo dostosować do specyfiki konkretnego hotelu, na przykład iLumio Mobile Consierge. Tego rodzaju aplikacje pozwalają na kontakt z gościem na każdym etapie jego pobytu w hotelu, począwszy od rezerwacji, poprzez takie etapy, jak przekazanie cyfrowego klucza do pokoju, zameldowanie się gościa, świadczenie usług w czasie jego pobytu, aż po wymeldowanie się z hotelu. Niektóre aplikacje wspierają także gości podczas ich podróży powrotnej do domu.

Z roku na rok mobilne oprogramowanie dla hoteli będzie stawało się coraz bardziej zaawansowane, oferując coraz więcej możliwości i jeszcze silniej kładąc nacisk na budowanie relacji z klientami. To duże ułatwienie dla zarządzających hotelami, ale również duże wyzwanie, by nie pozostać w tyle za konkurencją, która wdraża najnowsze rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com