Kredyty hipoteczne – z pomocą doradców nawet dla osób zadłużonych!

Zadajemy to pytanie prawie codziennie „Czy możesz uzyskać kredyt hipoteczny, jeśli korzystałeś z doradztwa kredytowego i korzystasz z programu zarządzania długiem?” Krótka i miła dla ucha odpowiedź brzmi „TAK”! Jest jednak kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę.

Doradztwo w zakresie kredytu konsumenckiego może sprawić, że osoby o słabej zdolności kredytowej będą w drodze do posiadania własnego domu, ale nie dzieje się to z dnia na dzień. Omówimy to bardziej szczegółowo w dalszej części tego postu na blogu. Najpierw jednak zbadajmy związek między hipotekami a doradztwem kredytowym, który sprawia, że kredyty hipoteczne Szczecin nawet dla osób zadłużonych z czasem stają się możliwe.

Kredyty hipoteczne i doradztwo kredytowe

Niezależnie od tego, czy masz dobrą ocenę kredytową, czy złą ocenę kredytową, niezależnie od tego, czy kandydujesz na doradztwo kredytowe, czy nie, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że obecne stopy procentowe są wyższe niż w szczytowej fazie na rynku nieruchomości. Wynika to z faktu, że banki chcą uchronić się przed stratami finansowymi wykraczającymi poza te, które poniosły.

Banki zaostrzają swoje standardy dotyczące tego, kto może ubiegać się o kredyt hipoteczny. Kredytobiorca o dobrej zdolności kredytowej jest atrakcyjny dla instytucji pożyczającej pieniądze. Wysoka zdolność kredytowa pokazuje bankowi lub innej instytucji pożyczkowej, że pożyczkobiorca jest osobą o niskim ryzyku – innymi słowy, znacznie rzadziej spóźnia się z płatnością lub całkowicie przestaje spłacać kredyt hipoteczny. Instytucje pożyczające nagradzają te osoby, obciążając je znacznie niższymi stopami procentowymi pożyczek.

I odwrotnie, osoby o słabej zdolności kredytowej są uważane za ryzykownych kredytobiorców Szansa na to, że nie spłacą swojej pożyczki, są znacznie wyższe. Instytucje pożyczkowe znacznie częściej naliczają wyższe stopy procentowe osobom o słabej zdolności kredytowej, te wyższe stopy procentowe mogą przełożyć się na setki dodatkowych złotych na spłatę kredytu hipotecznego każdego miesiąca. Doradcy tacy jak https://kredytszczecin.com/ mają za misję pomóc wszystkim, by nie wpadli w długi, a równocześnie mieli szansę spełnić marzenie o posiadaniu własnego domu.

Oszczędność pieniędzy na dłuższą metę jest silnym powodem do wyczyszczenia zdolności kredytowej przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny. Jeśli Twoja ocena kredytowa i historia płatności znajdują się w dobrej pozycji, a stosunek zadłużenia do dochodu jest do przyjęcia, większość kredytodawców hipotecznych nie dba o to, czy korzystałeś z doradztwa, czy nie.

Żadne wytyczne nie wspominają też konkretnie o doradztwie w zakresie kredytów konsumenckich ani o zapisaniu się do programu zarządzania długiem w celu uzyskania odpowiednich pożyczek. Wytyczne dotyczące kredytów hipotecznych wspominają jedynie o planach spłaty kredytów konsumenckich i że dobrze jest z takiego planu skorzystać, by uzyskać kredyt mieszkaniowy.

Doradca Kredytowy Szczecin

Plac Rodła 8,
70-419 Szczecin
mail: biuro@ekspertfinansowy.org
tel: 48 533 88 78 78

Polecamy:
Co to jest i jak działa kredyt obrotowy dla firm?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com