Hałas w biurze open space – jak skupić się na pracy?

Biura typu open space, które charakteryzują się otwartą przestrzenią całego miejsca pracy, cieszą się ogromną popularnością. Nie ma wątpliwości, że korzystnie wpływają na komunikację w zespole oraz relacje pomiędzy pracownikami. Nie da się jednak ukryć, że stanowiska pracy w jednym, dużym pomieszczeniu mogą też negatywnie wpływać na skupienie podczas wykonywanych zadań, a wszechobecny hałas może obniżać efektywność zatrudnionych. Jak radzić sobie z tym niekorzystnym czynnikiem? Czy w biurze open space udaje się wygospodarować izolowane strefy, w których można pracować w ciszy i spokoju? Dowiedz się więcej.

Ergonomiczne ścianki działowe

Jednym z rozwiązań, które pozwalają pracownikom zachować nieco prywatności w biurze open space, jest stosowanie ścianek biurkowych oraz działowych pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracy. W ten sposób udaje się stworzyć namiastkę samodzielnego, intymnego miejsca pracy, aby realizować zawodowe obowiązki przy zachowaniu wysokiego poziomu koncentracji uwagi oraz skupienia. Podczas planowania przestrzeni dla pracowników należy zauważyć, że każdy z nich może mieć różnorodne potrzeby i temperamenty– jeden pracownik czuje się doskonale, widząc swoich kolegów zza biurka i czerpie energię z pracy między ludźmi. Inny z kolei najlepiej odnajduje się w odosobnieniu, gdzie nikt nie będzie mu przeszkadzał. Wśród pracowników mogą znajdować się osoby neurotypowe, czy szczególnie wrażliwe, dla których odpowiedni komfort w miejscu pracy bywa decydującym czynnikiem podczas wykonywania obowiązków.

Ścianki działowe, oprócz zapewnienia pracownikowi wydzielonego miejsca do koncentracji, są bardzo wygodnym rozwiązaniem biurowym ze względu na swoją mobilność – można je dowolnie konfigurować i dostosowywać do pojawiających się na bieżąco potrzeb. Życie w biurze potrafi przecież zaskoczyć! Sprawdź na https://hushoffice.com/pl/, jaką funkcję mogą pełnić ścianki działowe w Twojej przestrzeni.

Z powodzeniem oddzielają miejsce pracy biurowej poszczególnych pracowników, ale dzięki nim z łatwością udaje się również wydzielić salę konferencyjną, miejsce na służbowe spotkanie danego działu czy negocjacje z biznesowym partnerem.

Jedno jest pewne, dzisiaj ścianki wygłuszające stanowią podstawowy element wyposażenia w każdym biurze typu open space.

Mobilne budki telefoniczne

W biurze open space może pracować kilka, kilkanaście albo kilkadziesiąt osób. Nic dziwnego, że pomimo stosowania różnych zasad, które mają na celu zachowanie optymalnego komfortu pracy, hałas w takim miejscu jest nieunikniony. Bardzo często wręcz przeszkadza w prowadzeniu zawodowej rozmowy telefonicznej z potencjalnym klientem czy w realizacji wideokonferencji z kontrahentem. Rozwiązaniem są akustyczne budki telefoniczne. To wydzielone stanowiska pracy, w których udaje się znaleźć ciszę i spokój. Co ciekawe, budkę telefoniczną można ustawić w biurze open space w dowolnym miejscu oraz przenosić ją w razie potrzeby.

Kabiny akustyczne

W mniejszych biurach nie zawsze jest możliwość organizacji osobnej sali konferencyjnej, a takie miejsce jest wręcz niezbędne, jeśli na co dzień pracownicy wykonują swoje obowiązki w jednej, otwartej przestrzeni. Świetną opcją mogą być więc kabiny dźwiękoszczelne, w których zmieści się co najmniej kilka osób. To doskonałe miejsce na przeprowadzanie ważnych rozmów, negocjacji i spotkań, podczas których ustalane są istotne dla rozwoju firmy strategie. Kabiny, w których można odnaleźć ciszę i prywatność, są idealną opcją w biurach hybrydowych, w których konieczne jest zastosowanie zarówno miejsca pracy open space, ale wymaga się również organizacji miejsca wolnego od hałasu i rozproszenia.

Polecamy:
Przystawki i osłony do szlifierek kątowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com