Google Ads – czy to forma reklamy wyłącznie dla sklepów internetowych?

Zbliżają się wakacje, a lokalne małe firmy i masowi detaliści e-commerce odczuwają presję, aby wdrożyć strategię marketingową, która zmaksymalizuje ruch, sprzedaż i przychody. Ale wiele lokalnych tradycyjnych firm zakłada, że ​​opcje marketingu cyfrowego, takie jak kampania google ads sklepu internetowego są zarezerwowane dla doświadczonych e-marketerów z witrynami, które mogą śledzić każde kliknięcie klienta – i że reklamy online nie są realnym rozwiązaniem dla tylko zainteresowanych w docieraniu do osób spoza sklepu.

Jeśli jesteś właścicielem lokalnej firmy ze sklepem stacjonarnym, taka reklama online jest bardziej trafna niż myślisz. Jeśli nadal nie masz pewności, czy reklama lokalna jest odpowiednia dla Twojej firmy, lub potrzebujesz tylko pomocy w poruszaniu się po lokalnym otoczeniu reklamowym, mamy dobrą wiadomość: jesteś we właściwym miejscu.

Lokalny krajobraz reklamowy

W dzisiejszej przesyconej przestrzeni cyfrowej możesz być zaskoczony, gdy ludzie nadal chcą kupować w sklepie. Ale dane to potwierdzają: 90 procent ogólnych wydatków na zakupy wciąż ma miejsce w sklepach fizycznych.

Ale chociaż proces konwersji może zakończyć się offline, podróż do zakupu rozpoczyna się w Internecie: 91 procent kupujących szuka produktu online przed zakupem, a liczba wyszukiwań hasła „blisko mnie” w Google wzrosła o 500 procent w ciągu ostatnich dwóch lat.

Dzięki bezprecedensowemu dostępowi, możliwościom wyboru i sile nabywczej dzisiejsi konsumenci mogą zwracać się do swoich urządzeń w celu uzyskania informacji o produkcie, ale miejsce zakupu nadal odbywa się w fizycznej lokalizacji. Aby nadążyć za tą coraz bardziej złożoną, nieliniową drogą podejmowania decyzji przez konsumentów, właściciele lokalnych firm nie mogą już dłużej wybierać między trybem offline a internetem. Ponieważ podczas gdy reklamy są online, sprzedaż niekoniecznie się tam odbywa.

Wypełnianie luki między trybem offline a internetowym nie jest już opcją – jest koniecznością. Właśnie dlatego Google postanowił wprowadzić produkt, który pomoże Ci połączyć kropki między dwiema: kampaniami lokalnymi.

Lokalne kampanie wykorzystują połączenie geograficzne i śledzenia urządzeń, aby wpłynąć na klientów, aby kupowali od pobliskich firm, w których sprzedawany jest ich interesujący produkt. Wizyty te są następnie rejestrowane, aby reklamodawcy mogli zmierzyć skuteczność swoich kampanii online w zakresie przyciągania nowych użytkowników.

Lokalne kampanie zapewniają kontrolę nad budżetem reklamowym i zasięgiem klientów dzięki funkcji geo. Być może słyszałeś o niej, ale nie wiesz, jak to działa. Jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Co to jest funkcja geolokalizacji w Google Ads?

To odnosi się do granicy ustalonej wokół twojej fizycznej lokalizacji. Gdy klienci wchodzą do obszaru „odgrodzonego”, możesz wysyłać im określone, ukierunkowane wiadomości. Jeśli znasz maksymalną odległość, jaką klienci są skłonni przejechać do Twojej lokalizacji, funkcja zapewnia kontrolę nad budżetem reklamowym, nie marnując dolarów na obszary, które nie byłyby opłacalne.

Polecamy:
Skuteczna ochrona przeciw DDoS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com