Gdzie zorganizować konferencje i szkolenie? Na co zwrócić uwagę?

Organizacja firmowego szkolenia, czy konferencji biznesowej, to zawsze duże wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Często wiąże się z dużymi kosztami oraz zakłóceniami w działaniu firmy, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, żeby konferencja okazała się sukcesem i przyniosła spodziewane profity. Zanim przystąpimy do organizacji wydarzenia, warto zastanowić się, dla kogo organizujemy spotkanie i w związku z tym jakie miejsce będzie najlepsze do osiągnięcia naszych założeń. Odpowiedni wybór obiektu ma bardzo duży, o ile nie największy wpływ na powodzenie całego przedsięwzięcia.

Organizacja szkolenia we własnej firmie

Niektóre firmy decydują się na organizację szkoleń dla pracowników albo spotkań biznesowych w pomieszczeniach firmowych. Organizatorzy wybierają to rozwiązanie, patrząc głównie przez pryzmat doraźnych wydatków, ponieważ nie ponosi się kosztów wynajmowania dodatkowego obiektu. Niestety taki punkt widzenia jest bardzo krótkowzroczny, a mniejsze koszty wynajmu są tylko pozornymi zyskami. Wpuszczając na teren firmy dodatkowych ludzi i próbując zaadaptować pomieszczenia biurowe do celów eventowych, dezorganizujemy pracę całego zespołu. W tym czasie nasi pracownicy porzucają swoje stałe zajęcia i przenoszą się w inne miejsca lub pomagają przy organizacji. Takie działanie generuje straty dla firmy. Ponadto pomieszczenia firmowe nie zawsze są w odpowiednim standardzie, co sale konferencyjne i nie nadają się do organizacji takich wydarzeń.

Podsumowując, jeśli chodzi o szkolenia kilku pracowników, to można je przeprowadzić na terenie firmy, ale na większe wydarzenia zwłaszcza takie, na których pojawiają się goście z zewnątrz, lepszy jest wynajem sal szkoleniowych.

Wyposażenie sali konferencyjnej

Jeśli nie chcemy, aby nasze wydarzenie okazało się niewypałem, powinniśmy szczególnie zadbać o odpowiednie wyposażenie obserwowanego obiektu. Najważniejszymi pozycjami, bez których nie uda się zorganizować szkolenia, na pewno będą:

  • odpowiedni standard sal (jakość mebli, wykończenie wnętrz),
  • system nagłośnieniowy,
  • rzutniki i projektory,
  • dostępność bezprzewodowego internetu,
  • catering i miejsce odpoczynku,
  • odpowiednia ilość miejsc parkingowych.

Trzeba też zadbać o to, aby  sale szkoleniowe miały dostateczną powierzchnię i ilość miejsc siedzących dla każdego uczestnika. Decydując o miejscu konferencji, warto skierować uwagę na centra szkoleniowe i konferencyjne, nastawione na właśnie taką działalność. W tych placówkach znajdziemy odpowiednie sale i dobre wyposażenie, a kadra fachowców pomoże zadbać o każdy szczegół.

W jakim mieście najlepiej zorganizować konferencję?

Konferencja, czy szkolenie wcale nie muszą być organizowane w pobliżu placówki naszej firmy, a często jest wskazane, żeby wybrać inne miejsce. Spodziewając się gości z różnych stron kraju albo nawet zza granicy, trzeba wziąć pod uwagę zwłaszcza dostępność środków transportu. Dobrze, jeśli sale konferencyjne ulokowane są w pobliżu stacji metra, lotniska, czy stacji kolejowej.

Jako że nie samym chlebem człowiek żyje, warto zwrócić uwagę na zaplecze kulturalne i rozrywkowe. Po spotkaniu w murach sal konferencyjnych sporo spotkań na pewno przeniesie się w miejsca z nieco luźniejszą atmosferą. Najczęściej to właśnie w klubach, restauracjach czy placówkach kulturalnych zawiera się relacje niezbędne do nowych i dalszych transakcji biznesowych.

Biorąc pod uwagę wymienione wymagania, naturalnym wyborem okazuje się Warszawa. Ze względu na szeroką ofertę placówek, wynajem sal konferencyjnych w Warszawie nie powinien być problemem. W stolicy znajduje się sporo miejsc, spełniających wszystkie wymagania, a nawet oferujące dodatkowe atrakcje. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się centrum szkoleniowe w Warszawie, oferujące zazwyczaj większą liczbę sal, dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów.

Najlepsze centrum konferencyjne w Warszawie

Jeśli chcesz, żeby twoja konferencja, czy szkolenie nie było jedynie dobrze zorganizowanym spotkaniem, a pozostało na długo w pamięci uczestników, musisz zdecydować się na wyjątkowe miejsce. Takim może być ogromna sala w wieżowcu, z którego rozpościera się widok na centrum stolicy, albo kameralna sala o wysokim standardzie w pobliżu lotniska Okęcie. Te miejsca oferuje tylko centrum konferencyjne Golden Floor w Warszawie. Obiekty należące do Golden Floor cechuje wysoki standard wyposażenia, dbałość o każdy szczegół, oraz indywidualne podejście pracowników do każdego klienta. Ponadto centrum może pochwalić się własną restauracją i wyśmienitym cateringiem. Placówki wchodzące w skład Golden Floor ulokowane są w takich miejscach stolicy, które ułatwiają transport koleją, metrem, a nawet samolotem. Każdy klient, biorący pod uwagę wynajem sal szkoleniowych w Warszawie, niezależnie od swoich potrzeb i wymagań, znajdzie dla siebie odpowiednią salę w centrum konferencyjnym Golden Floor.

Centra konferencyjno – szkoleniowe – Golden Floor w Warszawie

Centrum konferencyjno – szkoleniowe Golden Floor Tower
Chłodna 51, Warszawa – 32 piętro
https://www.goldenfloor.pl/centrum/golden-floor-tower/

Centrum konferencyjno – szkoleniowe Golden Floor Plaza
Jerozolimskie 123A, Warszawa – 26 piętro
https://www.goldenfloor.pl/centrum/golden-floor-plaza/

Centrum konferencyjno – szkoleniowe Golden Floor Airport
Komitetu Obrony Robotników 45B, Warszawa – parter
https://www.goldenfloor.pl/centrum/golden-floor-airport/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com