Gdzie wykonasz badania genetyczne w Polsce?

Badania genetyczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że jak grzyby po deszczu powstają tego typu laboratoria. Podczas gdy kiedyś trzeba było jeździć na badania nawet na drugi koniec Polski, obecnie niemal w każdym mieście można wykonać je na miejscu.

Aby zrobić badania genetyczne nie trzeba w żaden sposób się do nich przygotowywać. Ważne są jedynie kwestie finansowe – są to usługi, które nie są refundowane, za wszystko trzeba więc zapłacić z własnej kieszeni. Badania genetyczne to spory zakres usług różnego typu, obejmujących również szalenie ważną ocenę ryzyka pojawienia się nowotworów. Jednak w świadomości społecznej badania DNA kojarzą się przede wszystkim z testami na ojcostwo. Na tego typu usługi decyduje się coraz więcej osób, w szczególności panów, którzy chcą potwierdzić swoje ojcostwo odnośnie konkretnego dziecka. Wyniki takich badań mają kolosalne znaczenie na sprawach sądowych w sądach rodzinnych, szczególnie tych prowadzonych o alimenty na rzecz małoletnich dzieci.

Pewność i spokój na całe życie

Jak mówią niektóre statystyki, od kilkunastu do kilkudziesięciu procent mężczyzn wychowuje nieswoje dzieci. Wielu z nich godzi się na to świadomie, inni nie mają o tym pojęcia. W wielu przypadkach mężczyźni otrzymują również pozwy o alimenty od kobiet, które upierają się, że są ojcami ich dzieci. Aby jednak mieć pewność co do swojego ojcostwa, jedynym sposobem jest wykonanie badań genetycznych. Test na ojcostwo to możliwość uzyskania stuprocentowej pewności na temat tego, czy dane dziecko jest genetycznie związane z ojcem czy nie. Jeżeli test na ojcostwo, wykonywany przez wykwalifikowane i profesjonalne laboratorium potwierdzi lub zaprzeczy ojcostwo, raczej nie ma szans, by taki dokument podważyć.

Gdzie wykonać badania?

Poniżej znajdziesz kilka namiarów na kliniki i laboratoria, które zajmują się profesjonalnym wykonywaniem testów na ojcostwo. Warto przejrzeć ofertę co najmniej kilku laboratoriów i porównać nie tylko koszt usługi, ale również czas oczekiwania na wyniki.

Centrum Badań DNA Sp. z o.o.
ul. Inflancka 25, 61-132 Poznań

Laboratorium testDNA
ul. Bocheńskiego 38a, 40–859 Katowice

GENETICUS
Zachodnia 5/12 a,
30-350 Kraków

REX COMPANY S.A. Ogólnopolskie Centrum Genetyki
Ul. Robotnicza 32, 53-608 Wrocław

Wiele klinik i laboratoriów wykonujących testy na ojcostwo ma swoje punkty pobrań w kilku lub kilkunastu miastach. Niekoniecznie trzeba więc wybierać opcję tej kliniki, która znajduje się najbliżej. Warto najpierw sprawdzić, czy w danym mieście nie funkcjonuje punkt pobrań któregoś z dużych ogólnopolskich laboratoriów. W takich ośrodkach można bowiem liczyć na sporo niższe ceny badań niż na lokalnym rynku, gdzie laboratoria robiące badania genetyczne są monopolistami i narzucają wysokie ceny.

Zobacz również: https://www.genetico.pl/ustalenie_ojcostwa.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com