Gdzie wybrać się na plener ślubny w Krakowie?

fotografia ślubna. Kraków

Fotografia ślubna w Krakowie należy zdaniem wielu do tych najpiękniejszych i najromantyczniejszych.  Jak się jednak okazuje dzień ślubu i ogromne emocje, które mu towarzyszą to nie najlepsza chwila na wcielanie w rozluźnionego modela. Jeśli zatem uważasz, że fotografia ślubna powinna być wyjątkowa, umów się na zdjęcia w Krakowie w innym terminie. Gdzie zatem warto udać się na sesję w stolicy Małopolski? Sprawdź nasz poradnik!

Zamki, pałace, dworki

Do najczęściej wybieranych plenerów w Krakowie można zaliczyć wszelkie zamki i dworki, których w stolicy Małopolski jest pod dostatkiem. Zaczynając od Wawela, przez genialne Stare Miasto, aż po wyjątkowo malownicze ruiny w Rudnie, Ogrodzieńcu czy na Pieskowej Skale, można stworzyć coś piękniejszego niż zwykła fotografia ślubna. Kraków to w końcu raj dla artystów. Wszystko w tym mieście dostarcza wiele możliwości stworzenia fantastycznych zdjęć plenerowych ze wspaniałą szeroką perspektywą oraz romantycznym uniesieniem.

Magazyny, hale, ruiny

Nie każdy lubi pozowane sesje. Dla tych osób, które pragną postawić na kontrast,  wykształcił się w ślubnej fotografii ciekawy nurt, który oparty jest różnice między pięknem i Młodej Pary a nietypowością miejsca, do którego dotarła. Do tego rodzaju kadrów warto wybrać opuszczone hale produkcyjne, które można znaleźć m.in. w krakowskiej  Nowej Hucie lub w okolicach ulicy Półłanki.

Tory, łąki, pola

Oczywiście fotografia ślubna w Krakowie nie ogranicza się tylko i wyłącznie do romantyzmu czy kontrastów. Istnieje mnóstwo innych motywów, które można z powodzeniem realizować w Krakowie.

Szczególnie dużym powodzeniem cieszą się zdjęcia na torach. Fenomen tych fotografii polega na linearności i plastyczności szyn. Równie modny motyw to także fotografie wykonywane na wspaniale ukwieconych łąkach, gdzie główną rolę grają barwy lub wielkie stosy siana. Aby znaleźć takie nietypowe miejsce wystarczy pojechać w stronę Bochni.

Jeziora, stawy, plaże

Jeden z najmodniejszych tematów w ślubnej fotografii plenerowej to kadry wodne. Ten żywioł jest szczególnie malowniczym tłem właśnie dla zdjęć Młodej Pary. Jego niesamowity koloryt, a także genialna wprost plastyka rozchodzących się fal sprawiają, że każde ujęcie tego typu zdjęcie będzie zjawiskowe.

W tym przypadku istnieje kilka możliwych ujęć. Popularnością cieszą się zdjęcia  na tle wody, ale również takie kadry, na których para wchodzi w bezpośredni kontakt z wodą.  Tego typu sesję można zrealizować między innymi na Skałkach Twardowskiego lub na Kryspinowie – niedaleko Krakowa w Przylasku.

Uliczki, kopce, góry

Co jeszcze może zaoferować fotografia ślubna? Kraków to miasto z charakterem, a zatem wszelkie fotografie związane z lokalnym kolorytem oraz charakterem brukowanych ulic zarówno są bez wątpienia na czasie. Wyjątkową cechą tego wspaniałego królewskiego miasta są oczywiście różnorodne kopce. Kadry z kopca Piłsudskiego czy kopca Krakusa fantastycznie ukazują panoramę całego Krakowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com