Gdzie w okolicy znajdę skup złomu?

 

 

W przeciwieństwie do wielu innych materiałów, metale można wielokrotnie poddawać recyklingowi bez pogorszenia ich właściwości. To jeden z powodów, dla których stal jest materiałem najczęściej poddawanym recyklingowi na świecie. Recykling złomu pomaga spełnić zarówno zachętę finansową, jak i imperatyw środowiskowy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o różnych rodzajach złomu, procesie recyklingu i korzyściach płynących z nadawania metalom nowego życia.

 

Co to jest skup złomu?

Recykling złomu odnosi się do odzyskiwania i przetwarzania nadających się do recyklingu materiałów metalowych ze zużytych produktów i konstrukcji, aby można je było ponownie wprowadzić jako surowiec do produkcji nowych towarów. Złom metalowy dzieli się na dwa rodzaje: żelazny i nieżelazny. Oto różnica między nimi:

 

Termin „żelazny” pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego żelazo i odnosi się zarówno do żelaza, jak i stali. Żelazo jest drugim najczęściej występującym metalem w skorupie naszej planety. Jego naturalny magnetyzm jest tym, co daje Ziemi pole magnetyczne. Ponieważ prawie wszystkie metale żelazne są magnetyczne, składy złomu często używają masywnych elektromagnesów montowanych na koparkach do załadunku i rozładunku złomu żelaznego z ciężarówek i przemieszczania go po placu. Skup złomu? Warszawa ma mnóstwo takich miejsc np. https://www.segromix.pl/

 

Gdzie jest najwięcej złomu?

Największe źródła złomu metali żelaznych w USA znajdują się w trwałych produktach, takich jak sprzęt AGD, opony i meble. Według Agencji Ochrony Środowiska 27,8% wszystkich metali żelaznych poddanych recyklingowi w 2018 r. pochodziło z tych dóbr trwałego użytku, co odpowiada aż 4,7 mln ton.

Następujące przedmioty są również wykonane z metali żelaznych:

 

Materiały konstrukcyjne i budowlane, takie jak belki dwuteowe, kanały, pręty zbrojeniowe i okablowanie elektryczne. Części i produkty transportowe, takie jak samochody, złom kolejowy, wirniki, bębny i bloki silnikowe

 

Pojemniki i opakowania

 

Złom jest również produktem ubocznym produkcji stali. Ten rodzaj złomu – w tym wycinki, buszel i szkielety – jest łatwy i cenny do recyklingu z powrotem do tego samego strumienia, z którego pochodzi, ponieważ nie jest zmieniany i dlatego nie wymaga tak dużego przetwarzania.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com