Gdzie szukać pracy na wakacje?

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi coraz więcej młodych ludzi zastanawia się, jak spożytkować wolny czas. Jedni wyjeżdżają na zasłużony odpoczynek, inni uczą się do poprawek, a część chce zarobić trochę grosza i odciążyć rodziców. Jeśli należysz do tej ostatniej grupy, zapoznaj się z naszym najnowszym artykułem i dowiedz się, gdzie szukać pracy na wakacje i w jakich branżach jest największe zapotrzebowanie w tym roku.

W Polsce czy za granicą

Podstawowe pytanie, które pojawia się w głowie młodego człowieka chcącego dorobić sobie przez wakacje. No właśnie, co wybrać: gorzej płatną, lecz pewną pracę w Polsce, dzięki czemu będziemy „na miejscu” i automatycznie odejdą nam koszty utrzymania poza granicami kraju? A może wycieczkę za zachodnią granicę (wszak Niemcy i Holandię Polacy wybierają najczęściej) i narażanie wątłego budżetu na większe wydatki? Praktyka pokazuje, że wielu młodych ludzi zdecydowanie bardziej obstaje przy drugiej opcji. Spowodowane jest to nie tylko stawkami, które niewątpliwie kuszą biednych polskich studentów, lecz także chęcią poznania nowego kraju i zwiedzenia kawałka świata. Nie pociesz fakt, że warunki pracy za granicą dla nas, Polaków, pogarszają się z roku na rok. Jeśli więc planujesz zostać w naszym kraju, nie martw się – dla Ciebie też znajdą się ciekawe oferty pracy!

Gdzie szukać?

Tak samo jak w przypadku standardowej pracy, swoje poszukiwania warto rozpocząć w internecie. Jeśli chodzi o pracę sezonową polecane są głównie portale regionalne, związane np. z redakcją lokalnej gazety, które oferują najświeższe ogłoszenia, prosto od pracodawców, których być może nawet znasz. Kolejną opcją są agencje pośrednictwa pracy, takie jak http://www.gppeople.pl/, które mają dostęp do setek najświeższych ofert w jednym miejscu. Pracownicy takich agencji chętnie pomogą dobrać odpowiednią pracę dla Twoich potrzeb. Nie zaszkodzi zaopatrzyć się także w papierowe wydanie gazety lokalnej – choć to staromodny sposób, może Cię jeszcze zaskoczyć. Pamiętaj także o tym, by rozpuścić wici wśród znajomych – kontakty jeszcze nikomu nie zaszkodziły.

Jaka branża najlepsza

Jest rzeczą oczywistą, że pracownicy sezonowi najchętniej zatrudniani są w rolnictwie (np. przy zbieraniu warzyw i owoców), gastronomii, na budowach czy w przemyśle (sortownie, magazyny). Jeśli jednak chciałbyś „zahaczyć się” w branży związanej ze swoim wykształceniem, spróbuj aplikować na praktyki i staże. Dzięki temu zdobędziesz cenne doświadczenie (które pozytywnie wpłynie na Twoje CV) i zarobisz trochę grosza. Całkiem nieźle nie?

2 Comments on “Gdzie szukać pracy na wakacje?”

  1. To jest źle postawione pytanie. Nie gdzie szukać pracy ale gdzie szukać dobrze płatnej pracy. Osobiście polecam finanse. Można nieźle zarobić w krótkim czasie i łatwo tam o awans. Obecnie rekrutuje firma Realfinance, polecam ze względu na wysokie zarobki (na początku 5-6 tysięcy miesięcznie) a do tego szereg szkoleń podnoszących kwalifikacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com