Gdzie najtaniej zostawić samochód lecąc na wakacje? – Wylot w tropiki

Wybierasz się na wakacje do ciepłych krajów? W takim razie, czas zacząć się pakować. Możesz zapomnieć o ciepłych swetrach i grubych skarpetach i zostawić zimowe kurtki, ponieważ w tropikach takie rzeczy nie będą ci potrzebne. Wybierając się do Hiszpanii, Włoch, Chorwacji czy innego kraju, który ma względnie jednakową pogodę w czasie lata, nie musisz się obawiać deszczu, zimnego wiatru czy chłodnych nocy. Mimo, że w Polsce lato lubi zaskoczyć brzydka pogodą, w klimacie subtropikalnym, najczęściej nie zmienia się ona zbyt drastycznie, a dni deszczowe występują zimą.

Oczywiście w takie miejsca, najlepiej jest lecieć samolotem. Jest to najwygodniejszy i najszybszy sposób podróżowania. Nie musisz martwic się o paliwo, przegląd samochodu czy długa drogę podróży. Polacy coraz częściej latają samolotami, nawet w obrębie naszego kraju. Ogromną popularnością cieszą się szczególnie loty last minute, ponieważ można odwiedzić wiele ciekawych miejsc za bezcen. Nawet loty standardowe nie mają już tak wysokich cen, jak kiedyś.

Skąd lecieć?

W Polsce do dyspozycji mamy 15 lotnisk z czego 1/3 to te największe jak Kraków czy Warszawa. Do tych mniejszych, ale nadal często uczęszczanych i popularnych należy także lotnisko Modlin. Można stamtąd poruszać się zarówno w granicach polski, jak i do państw europejskich. Lotnisko często stanowi także miejsce przesiadki, pomiędzy samolotami. W zależności od miejsca zamieszkania czy tez zarezerwowanego lotu, lecieć można także z Gdańska, Katowic czy mniej popularnego lotniska w Jasionce. Tam jednak obsługiwana jest dość małą ilość lotów. Mieszkając w Polsce centralnej do wyboru zostaje lotnisko Chopina Warszawa oraz Modlin.

Bezpieczny samochód

akcesoria do samochodu sklep internetowyWybierając się na lotnisko w Warszawie, bez względu czy jest to Modlin czy Chopina, trzeba czymś się tam dostać. Najprostszy sposób to autobus, bez problemu znajdziemy bowiem połączenie bezpośrednio na lotnisko. Można także skorzystać z taksówki. Jest to jednak dość spory wydatek i tak jak za autobus zapłacimy maksymalnie 10 zł, tak za taxi minimum 100 zł. Najlepszym i najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się tutaj własny pojazd. Trzeba go jednak gdzieś zaparkować. Dlatego, zanim wyruszysz w drogę sprawdź na stronach internetowych takich jak np. https://modlinparking.pl/dojazd/ i sprawdzić, gdzie najtaniej można samochód zaparkować. Najlepszym wyjściem będzie parking przy lotnisku Modlin. Są tam bardzo konkurencyjne ceny i całodobowa ochrona. Dzięki temu, samochód jest bezpieczny. Wszelkich parkingów, które nie są strzeżone lepiej unikać, ponieważ są nie tylko drogie, ale tez nie masz pewności, czy twój pojazd będzie ta stało po powrocie z wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com