Gdzie kupić klamki antybakteryjne, aby nie popełnić błędu?

Coraz bardziej obawiamy się jako ludzie mikroorganizmów, takich jak bakterie i wirusy, ponieważ te mutują się i rozwijają, a wiele z nich nabywa odporność na znane nam leki. Lekooporne bakterie wywołują ciężkie choroby, które dla człowieka mogą być nawet śmiertelne. Towarzyszą nam one praktycznie na każdym kroku. Nawet osoby dbające o higienę dłoni i czystość w swoim domu mogą paść ich ofiarami dotykając klamek i poręczy w miejscach publicznych. Nigdy nie mamy bowiem pewności, jak często takie przestrzenie są dezynfekowane i kto z nich uprzednio korzystał. Na rynku można znaleźć klamki antybakteryjne, które wykazują dużą skuteczność w walce z mikroorganizmami chorobotwórczymi. Warto wiedzieć jednak, które z nich wybrać, aby faktycznie zapewniły bezpieczeństwo.

Klamki antybakteryjne w przestrzeni publicznej

Tego typu rozwiązanie najczęściej spotyka się w miejscach publicznych. Klamki antybakteryjne znajdują zastosowanie na dworcach, w sklepach i galeriach, w hotelach i pensjonatach, toaletach publicznych, ale również miejscach pracy i dużych biurowcach. Dzięki ich zastosowaniu można w znaczący sposób zminimalizować proces namnażania się bakterii oraz grzybów pomiędzy kolejnymi cyklami czyszczenia.

Dużą skuteczność w walce z bakteriami i grzybami wykazują jony srebra w połączeniu z odpowiednimi substancjami czynnymi. Badania wykazały, że po nałożeniu takiej powłoki na klamkę już w ciągu jednej doby ilość bakterii niebezpiecznych dla naszego zdrowia zmniejszyła się o 97%.

Gdzie szukać klamek z powłoką z jonów srebra?

W tej chwili tylko jedna firma w Polsce zajmuje się produkcją klamek, które kryje właśnie tą specjalistyczną powłoką. FAM to producent znany i ceniony w naszym kraju. Jako jeden z nielicznych oferuje klamki, które powstają w oparciu o cztery materiały – tworzywa sztuczne, aluminium, cynk i magnez. Istnieje możliwość krycia powierzchni malowanych na mokro, farbą proszkową lub galwanizowanych. Atutem firmy jest linia bębnowa oraz zawieszkowa, a najbardziej znane na rynku produkty to klamki, których nazwy pochodzą od planet.

Powłoka z jonami srebra stosowana przez FAM wykazuje długotrwałe działanie, dzięki opóźnionej dyfuzji substancji czynnych. Co ważne, jest ona całkowicie bezpieczna dla środowiska naturalnego oraz zdrowia człowieka. Wykazuje dobre właściwości dermatologiczne, a więc może być stosowana również w domach osób cierpiących na alergie skórne i podrażnienia. Jest to powłoka w pełni neutralna optycznie, a więc niewidoczna. FAM umożliwia także krycie powłoką klamek okiennych i innych okuć.

Na rynku klamki antybakteryjne prezentują w swojej ofercie również inni producenci. Warto jednak zapoznać się z opisem ich produktów, ponieważ zwykle stosują inne, nieco mniej skuteczne rozwiązania.

Klamki antybakteryjne w domu

Powłoka antybakteryjna może okazać się także pożądana w domu. Chcąc zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo rodziny i bliskich można stopniowo wymieniać dotychczasowe klamki na te pokryte powłoką z jonami srebra. Koszt takiego rozwiązania jest naprawdę niewielki.

Zapoznaj się z ofertą klamek antybakteryjnych na stronie https://fam-to.pl/pl/9676-2/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com