Frezowanie CNC Kraków

Frezowanie CNC Kraków

Frezowanie CNC Kraków to dziś obok toczenia, najpopularniejsza metoda obróbki skrawaniem. Proces najczęściej odbywa się w ten sposób, że narzędzie wykonuje ruch obrotowy oraz posuwisto – zwrotny, a element jest nieruchomy. Istnieją też metody w których ruchy posuwisto – zwrotne wykonywane są przez element i narzędzie jednocześnie. Na rynku obecnie można spotkać wiele różnych kształtów oraz form frezów, które przeznaczone są do szerokiego zakresu prac. Obróbka CNC Kraków, zapewnia wysoką wydajność oraz dokładność obrabianego detalu co przekłada się na dużą popularność tej metody.

Jak wygląda proces frezowania za pomocą maszyny CNC?

Obróbka CNC Kraków, zapewnia wykonanie nawet skomplikowanych kształtów dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn sterowanych numerycznie. Na początku należy wykonać model 3D detalu w odpowiednim programie komputerowym. Oczywiście, tworząc zadaną bryłę, powinno kierować się zasadami technologicznymi, które wynikają z geometrii zastosowanych frezów oraz ruchów narzędzia. Następnym krokiem jest stworzenie programu (CAM ), który będzie sterował ruchami freza. W tym momencie, można zaplanować poszczególne operacje i przeprowadzić proces optymalizacji, aby wykonać obróbkę w jak najkrótszym czasie. Istnieje też możliwość doboru parametrów skrawania takich jak :

  1. Prędkość skrawania
  2. Prędkość posuwu
  3. Głębokość skrawania
  4. Szerokość skrawania

Zwiększenie powyższych parametrów może znacznie zmniejszyć czas obróbki, a więc i koszty. Należy jednak pamiętać, że wraz ze wzrostem twardości materiału obrabianego powinno się zmniejszyć parametry skrawania z uwagi na duże ryzyko uszkodzenia narzędzia lub znaczącego pogorszenia powierzchni obrabianej.

Zalety frezowania CNC Kraków

Frezowanie CNC Kraków jest dziś powszechnie i chętnie używane, szczególnie w przypadku produkcji seryjnej. Taki rodzaj obróbki charakteryzuje się następującymi zaletami:

  • Bardzo duża precyzja wykonanych detali. Maszyny CNC wyposażone są w nowoczesne serwonapędy oraz silniki krokowe, które zapewniają osiągnięcie coraz bardziej rygorystycznych norm wymiarowych
  • Bardzo dobra jakość obrabianych powierzchni. Stosując odpowiednie parametry obróbki oraz narzędzie z łamaczami wióra, można uzyskać powierzchnię, która nie wymaga dodatkowych operacji wykańczających
  • Eliminacja czynnika błędu ludzkiego. Maszyna CNC przystosowana do operacji frezowania, posiada wbudowany komputer, który realizuje zadany program obróbkowy. Oznacza to, że każdy frez biorący udział w procesie, będzie poruszał się z określonym skokiem, prędkością oraz kierunkiem. Człowiek w tym przypadku nie wykonuje żadnych manualnych operacji, jest odpowiedzialny, głównie za kontrolę procesu oraz odbieranie gotowych detali
  • Wysoka powtarzalność, która szczególne znaczenie ma w przypadku produkcji seryjnej. Ważne jest bowiem, aby pierwszy i ostatni detal danej partii był identyczny. Frezowanie CNC zapewnia to poprzez stosowanie za każdym razem programu obróbkowego, który idealnie odwzorowuje każdy element z danej serii zamówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com