Fotoobrazy moją pasją – o zawodzie drukarza opowiada nam Zenon Kliś

Red.: Dzisiaj mamy przyjemność zapoznać się z pasją Pana Zenona Klisia, doświadczonego drukarza – którego największą pasją jest tworzenie fotoobrazów. Panie Zenonie, jak to się wszystko zaczęło? Dlaczego właśnie drukarnia?

P.Kliś: Nic oryginalnego – to pasja z dziada, pradziada. Oczywiście na przestrzeni lat technologie używane w drukarni musiały się zmienić i iść z duchem czasu, gdyż inaczej zostalibyśmy dużo dalej za konkurencją, niemniej jednak – mam tak dobry zespół pracowników, w tym sporo młodych ludzi że poradziliśmy sobie i z tym wymogiem XXI wieku.

Red.: To prawda, konkurencja nie śpi, a drukarnia goni drukarnię. Trafiliśmy do Pana poprzez rekomendacje tyczące się tworzonych przez Pana fotoobrazów – jak to się zaczęło? Dlaczego właśnie ta forma druku stała się Pana ulubioną?

P.Kliś: Pewnego dnia przyszła do mnie starsza Pani, która powiedziała że chce na 40 rocznicę ślubu podarować swojemu mężowi coś wyjątkowego, coś unikatowego i związanego z nimi. Wpadłem na pomysł by wykorzystać zdjęcia przedstawiające ich najpiękniejsze wspomnienia do stworzenia fotobrazów – innych niż wszystkie, bowiem w stylu bliskim sercu tej pary retro. Dzisiaj moje fotoobrazy stylizowane na retro to mój znak rozpoznawczy, jak i całej drukarni. Co więcej, w ten sprytny sposób udało mi się przemycić miłość to tradycji drukarskiej w nowoczesnym świecie.

Red.: Piękna historia. Można rzecz, że Pana pasja do fotoobrazów narodziła się z miłości. Ale ciekawi mnie to, czy z takiej opcji korzystają tylko starsze pokolenia czy też po fotoobrazy drukowane i obrabiane w starszym stylu wybierają i młodsi klienci Pana drukarni?

P.Kliś.: Ależ oczywiście! Powiem Panu Redaktorowi więcej – wydaje mi się, że to nawet właśnie młodzi ludzie bardziej chętne sięgają po taką opcje. W większości przypadków wygląda to tak, że w wybierają się do nas do drukarni w poszukiwaniu wyjątkowego upominku dla bliskich osób – fotoobrazy są tym najczęściej wybieranym. Wtedy ja przedstawiam im paletę propozycji w jaki sposób dane zdjęcie czy wybraną grafikę można przedstawić i -co ciekawe kolorystyki i stylizacje retro są wybierane przez 70% klientów!

Red.: To faktycznie robi wrażenie i w sumie cieszy, że klasyczne rozwiązania nadal są doceniane przez młodych ludzi. Pozostając w temacie upominków – odejdźmy na chwilę od pana pasji fotoobrazów. Jakie inne rodzaje nadruków można wykonać u pana w drukarni, które nadają się na taki szczególny prezent?

P.Kliś.: Szczerze mówiąc – dysponujemy tak zaawansowanymi rozwiązaniami, że opcje nadruku jakie możemy zaoferować tak naprawdę ogranicza jedynie wyobraźnia. Od kubka, przez koszulkę po wielkie plakaty – właściwie każda opcja wchodzi w rachubę. Oczywiście na niektóre niekonwencjonalne pomysły potrzebujmy więcej czasu realizacji, niemniej jednak kochamy wyzwania.

Red.: Bardzo dziękuję za inspirującą rozmowę i przybliżenia nam świata drukarskiego, z którym choć każdy z nas ma do czynienia na co dzień to tak naprawdę – wciąż zbyt mało o nim wiemy.

P.Kliś.: Ja również bardzo dziękuję i oczywiście zapraszam do naszej drukarni.

Pomocy w opracowaniu wywiadu z Panem Zenonem udzielił nam portal drukujący fotoobrazy – wydrukujemy.to

sitodruk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com