Firmowe konto czekowe – dlaczego warto (i trzeba) go mieć?

Istnieje wiele powodów, dla których musisz posiadać firmowe konto bankowe. Dwa najważniejsze biznesowe konta bankowe, które powinieneś posiadać, to firmowe konto czekowe i firmowe konto oszczędnościowe.

Dlaczego potrzebujesz biznesowego konta czekowego?

Na pierwszy rzut oka nie ma sensu wyjaśniać, dlaczego firmowe konto czekowe kosztowałoby więcej opłat niż osobiste konto czekowe. Są jednak powody, które mają sens mi które musisz zrozumieć zanim zaczniesz przeglądać ranking kont firmowych.

Powody, dla których potrzebujesz biznesowego konta rozliczeniowego

Biznesowe konto czekowe jest prawnie wymagane, jeśli jesteś właścicielem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub korporacji. Firmowe konto bankowe jest aktywem należącym do firmy. Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się sprzedać swoją firmę, konto bankowe firmy jest zbywalne.

To świadczy o profesjonalizmie i pomaga budować wiarygodność biznesową. Chcesz, aby Twoi klienci dokonywali czeków w Twojej firmie, a nie na Twoje konto osobiste. Biznesowe konto czekowe mówi: „Ta firma jest tutaj, nigdzie się nie wybiera i możesz ufać, że zadba o Ciebie”.

Ranking kont firmowychUniemożliwia to mieszanie wydatków na osobiste konto bankowe z wydatkami na firmowe konto bankowe. Nigdy nie mieszaj wydatków osobistych z wydatkami biznesowymi. Zrób to, a prawdopodobnie zostaniesz poddany audytowi – a audyt może być kosztowny i czasochłonny i już choćby tylko z tego powodu powinieneś mieć oddzielne firmowe konto rozliczeniowe.

Poza tym – musisz mieć oddzielne firmowe konto czekowe, aby Twoja firma nie została pozwana za zaniedbanie lub niespłacone długi. Dzięki temu przygotowanie podatkowe jest mniej kosztowne i mniej bolesne dla Ciebie i Twojego biegłego rewidenta. Utrata kosztów firmy, które można odliczyć od podatku, może kosztować Twoją firmę królewski okup (cóż, miejmy nadzieję, że nie tak dużo). Ale nie chcesz też, aby Twój doradca podatkowy zadzwonił do Ciebie z 101 pytaniami, na które nie masz odpowiedzi. To niepotrzebny ból głowy!

Takie konto chroni Twoją tożsamość i pozwala uniknąć błędów księgowych. Chociaż prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej z osobistego konta bankowego może nie być nielegalne, nie ma to sensu biznesowego. Zapobiegaj kradzieży tożsamości, otwierając firmowe konto czekowe z numerem identyfikacyjnym pracodawcy – zamiast z osobistym numerem ubezpieczenia społecznego. Jeśli nie wiesz, gdzie założyć konto – dokładny ranking znajdziesz tutaj, może Ci się to bardzo przydać.

To też umożliwia akceptowanie płatności kartą kredytową, elektronicznych przelewów środków oraz wykonanie transakcji kredytowych i debetowych zautomatyzowanej izby rozliczeniowej (np. wpłaty bezpośrednie, listy płac i kredyty dostawców). Konsumenci używają kart kredytowych, a firmy nie mogą przetwarzać kart kredytowych za pośrednictwem osobistego konta bankowego.

Takie konto może też integrować się z oprogramowaniem księgowym firmy. Większość popularnych programów księgowych działa w zgodzie z biznesowymi kontami czekowymi, dzięki czemu księgowość firmowa jest znacznie łatwiejsza w zarządzaniu i może być przetwarzana w czasie rzeczywistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com