Firma we własnym domu? Rozbudowa budynku czy adaptacja pomieszczeń?

Początkujący przedsiębiorca może otworzyć firmę nawet we własnym mieszkaniu, czy garażu. Prawo tego nie zabrania. Jeśli taki przedsiębiorca się uprze, to swoją firmę może prowadzić w mieszkaniu, czy garażu nawet przez cały czas jej trwania. Prawo tego też nie zabrania. Jednak, czy takie działanie jest dla firmy korzystne? Być może na początku, jeśli finanse są skromne – to tak. Jednak w miarę wzrostu zysków, takie działanie może firmie zwyczajnie zaszkodzić.

W tym wszystkim najważniejszy jest rodzaj działalności, jaki będziemy prowadzić. W mieszkaniu raczej nie otworzymy np. warsztatu samochodowego, lub produkcji rur z plastiku dla potrzeb hydrauliki. W takim wypadku należałoby skorzystać z rozbudowy, adaptacji, czy nawet wynajmu pomieszczeń przeznaczonych do różnych typów działalności gospodarczej. Jeśli mieszkamy w takim mieście jak np. Warszawa, można skorzystać z propozycji biur architektonicznych, które mają w swych usługach projektowanie domów, a ich własne projekty domów mogą jedynie nam pomóc podjąć decyzję co do dalszego losu naszej siedziby. Oczywiście w innym wypadku (innego profilu działalności gospodarczej – np. produkcja kopert) – można wykonywać swoją pracę w mieszkaniu, lub nawet w garażu. Zapewne wystarczy miejsca. Jeśli nie, można się pokusić o adaptację innych pomieszczeń, czy nawet pomyśleć o rozbudowie domu, zerkając na stronę: http://tissu.pl/projekty-domow-dane/, gdzie pomysłów jest wiele i są to pomysły bardzo innowacyjne, nowoczesne i funkcjonalne, ponieważ projektowanie domów dla tej firmy jest pasją, a nie obowiązkiem.

Przedsiębiorcy często przeglądają projekty domów na własne potrzeby

Najczęściej jest to spowodowane tym, że w trakcie rozwoju firmy, zwyczajnie nie możemy się zmieścić w dotychczasowych metrażach. Rozwój firmy może spowodować potrzebę zwiększenia przestrzeni i wtedy projekty domów staną się jak najbardziej potrzebne, choćby do wglądu w poszukiwaniu pomysłów na rozbudowę, lub adaptację. W biurach, gdzie takie projektowanie domów odbywa się praktycznie codziennie i może być wykonywane dla potrzeb firm np. z takich miast jak Warszawa, Kraków, czy Gdańsk – lub nawet mniejszych miejscowości, istnieją także możliwości wstępnej „pomocy” ze strony klienta. Chodzi o to, że taki klient może wstępnie uczestniczyć w projekcie i zgłaszać własne pomysły, czy potrzeby. Jeśli nawet nie będą one pasować do całości projektu, lub wręcz będą niebezpieczne w budowie, architekt jest od tego, aby taki pomysł klientowi wyperswadować, lub – jeśli się klient uprze – poprawić go tak, aby był zgodny w wszelkimi normami bezpieczeństwa budowlanego.

Czy warto adaptować dodatkowe pomieszczenia, czy zbudować nowy budynek?

Na to pytanie odpowie sobie każdy, kto potrzebuje większych pomieszczeń dla swej firmy. Jeśli te pomieszczenia, które obecnie użytkuje już nie wystarczają, jak najbardziej taki przedsiębiorca powinien pomyśleć o tym, aby siedziba jego firmy znacznie nabrała metrażu. Może zbudować, zaadaptować, czy skorzystać z innych opcji, sumując własne finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com