Firanki gotowe, zasłony do gabinetu i biura. Na co się zdecydować?

Dekoracje do domu będą się różniły od tych do gabinetu, czy biura. W domu chcemy stworzyć przyjemną, przytulną atmosferę. Natomiast w biurze ma być przede wszystkim podkreślony profesjonalizm usług, które są świadczone.

Na jaką tkaninę się zdecydować?

Urządzanie biura, czy gabinetu to także dekoracja okien. To też bardzo istotny element w tym wszystkim. Firany gotowe w gabinecie, czy biurze powinny raczej, być gładkie. W domu możesz mieć te marszczone. Dobrą opcją są firany panele. Warto zastanowić się nad tkaniną taką jak woal. Cechą tego materiału jest to, że dobrze przepuszcza światło. Jeśli okna wychodzą na ulice, firanki woalowe będą dobrym rozwiązaniem. Zapewnią Ci prywatność.

Upinanie na taśmach marszczących

Upinanie firan na taśmach marszczących to bardzo dobry pomysł. Ten rodzaj upinania stosuje się do bardziej elegantszych wnętrz w towarzystwie kanap, dywanów, krzeseł z obiciami. Inna opcja to firany na przelotkach. Może również upiąć je na flexach. W tym wypadku karnisz zostanie zasłonięty.

Zasłony niepalne

Warto wiedzieć, że w obiektach użyteczności publicznej zasłony muszą być niepalne. Oczywiście nie wszystkie biura, czy gabinety muszą mieć takie. Jednak warto mieć świadomość z istnienia takich zasłon gotowych. To oczywiście wszystko wynika z przepisów o bezpieczeństwie przeciwpożarowym. Tkanina, która jest wykorzystywana tutaj to np. blackout. Ma ona bardzo pozytywne cechy. Potrafi sprawić, że pomieszczenie stanie się ciemne. Szczególną wartość ma to wieczorami. Nie zostawia cieniach na zasłonach. Dzięki temu wnętrzu naprawdę bardzo dobrze się prezentuje także w godzinach wieczornych. Nie tylko takie zalety ma zasłona z tego materiału. Tkanina ta przede wszystkim ma zdolność do termoizolacji i izolacji akustycznej. Co ciekawe, możesz wybrać, jaki chcesz kolor takiej zasłony. Może być ona czarna, biała, ale i też w innej barwie. Jak widzisz, nie musi być ona czarna, co mogłoby się wydawać.

Dlaczego nie zwracamy uwagi na dekoracje w miejscach publicznych?

Wynika to z prostej przyczyny, wszystkie te wnętrza urządzone są w stylu minimalistycznym. Mają one nie rozpraszać ludzi. To wszystko jest dobrze przemyślane oczywiście. Idziesz w konkretnym celu do danego miejsca, więc niepotrzebna Ci jest dystrakcja. Poza tym w miejscach publicznych raczej nie znajdziesz krzykliwych kolorów, czy dużej liczby dekoracji. Na pewno jakieś dekoracje się pojawią, ale nie będzie ich wiele.

Urządzanie biura. Biel i gabinet lekarski

Oczywiście firany i zasłony do biura raczej będą stonowane. Wnętrza bowiem powinny napawać spokojem. Powinny również dawać poczucie bezpieczeństwa. Dobre kolory to będą tutaj szary, brąz, beż. Można też poeksperymentować. Przykładowo urządzić biura w chłodnych błękitach, ale np. już dobrać dodatki w cieplejszych barwach. Takie cieplejsze barwy mogą mieć firany, czy zasłony. Jeśli zaś mowa o gabinecie lekarskim. Niekoniecznie wszystko musi być białe. Teraz urządza się je w odcieniach pasteli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com