Finansowanie Volkswagena – najem długoterminowy kontra leasing

Nowe oraz paroletnie samochody najchętniej finansowane są za pośrednictwem elastycznego i wygodnego leasingu operacyjnego bądź zyskującego na popularności najmu długoterminowego. Obydwie formy finansowania gwarantują zarówno przedsiębiorcom, jak i klientom indywidualnym wysoką dostępność, wygodę w spłacaniu rat oraz możliwość elastycznego dopasowania parametrów finansowania do osobistych potrzeb i oczekiwań. Jak najlepiej sfinansować nowego Volkswagena?

Volkswagen w leasingu – wygodny sposób na sfinansowanie samochodu

Popularność leasingu nie wzięła się znikąd. Ukuły ją liczne korzyści, które ta forma finansowania gwarantuje zarówno przedsiębiorcom, jak i konsumentom. Zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy pozwalają zyskać znaczną optymalizację podatkową, umożliwiając wpisywanie kosztów comiesięcznych rat abonamentowych i opłaty wstępnej do kosztów prowadzenia działalności, co obniża podatek dochodowy oraz podatek VAT.

Leasing operacyjny stanowi obecnie jedną z najczęściej wybieranych form finansowania nowych samochodów. Nic dziwnego, bowiem zapewnia on zarówno przedsiębiorcom, jak i klientom indywidualnym liczne korzyści, wygodę i bezpieczeństwo finansowania. Wśród głównych korzyści należy wymienić przede wszystkim możliwość rozłożenia kosztów zakupu samochodu na comiesięczne raty leasingowe i wpłatę wstępną, której wysokość ustalona będzie indywidualnie przez klienta. Zazwyczaj wysokość wpłaty wstępnej oscyluje w granicach 10-30%.

Co więcej, decydując się na leasing, leasingobiorca może liczyć na wprowadzenie do kosztów comiesięcznej raty wszystkich kosztów ponoszonych z tytułu eksploatacji samochodu – w tym jego ubezpieczenia, działań serwisowych czy nierzadko również kosztów wymiany opon wraz z ich przechowywaniem.

Leasing jest również o wiele bardziej dostępną opcją dla osób i firm z mniejszą zdolnością kredytową, a same procedury leasingowe są prostsze i zdecydowanie szybsze. Na uwagę zasługuje również duża tarcza podatkowa tworzona przez możliwość zaliczania odsetkowej raty leasingowej do kosztów przedsiębiorstwa.

Wynajem długoterminowy Volkswagena – dla tych, którzy wolą korzystać

Wszystkim tym, którzy przedkładają korzystanie nad posiadanie, rekomendowany jest najem długoterminowy. Taka forma finansowania nowego Volkswagena pozwoli uzyskać dostęp do najwyższych modeli o możliwie najlepszym wyposażeniu w cenie będącej zaledwie ułamkiem comiesięcznych kosztów kredytu czy leasingu.

Wynika to z faktu, że zdecydowaną większość raty najmu długoterminowego stanowi opłacanie utraty wartości rezydualnej przez samochód w trakcie trwania finansowania. Najem długoterminowy można uzyskać zarówno po uprzednim opłaceniu wpłaty własnej, jak i bez jej opłacania. Dzięki temu taka forma finansowania jest dostępna niemal dla wszystkich zainteresowanych i zmotywowanych zakupem.

A Ty jaką formę finansowania wybierzesz? Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem Volkswagena Krotoski Volkswagen Nadarzyn. Nasi doradcy pomogą Ci dobrać najkorzystniejszą formę finansowania Twojego wymarzonego Volkswagena.

(fot. Tobias Arhelger – stock.adobe.com)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com