Filmy korporacyjne – w czym mogą pomóc?

Obserwowany w ostatnich czasach rozwój nowych technologii, Internetu oraz środków komunikowania się na odległość zmusił przedstawicieli wielu branży i sektorów przemysłu do powzięcia działań, których celem pozostawało znalezienie nowych, skuteczniejszych niż dotychczasowe form i sposobów marketingu i reklamy, dostosowanych do zmieniających się preferencji i oczekiwań klientów.

Możliwości, jakie przyniosło ze sobą upowszechnienie się Internetu, w tym zwłaszcza – portali społecznościowych, wyszukiwarek oraz serwisów branżowych, które codziennie odwiedzają dziesiątki, a nawet setki tysięcy użytkowników, sprawiły, że dotychczas stosowane powszechnie reklamy tekstowe i wizualne zaczęły być wypierane przez nowe formy, korzystające ze zdobyczy techniki oraz zalet umieszczania treści reklamowych w sieci Internet. Pojawiające się środki oddziaływania w większym stopniu zaczęły oddziaływać na odbiorców poprzez połączenie wielu form przekazu w jednym materiale. Nie bez znaczenia pozostaje też zasięg poszczególnych reklam zamieszczanych w sieci, który wyraźnie przekracza możliwości dotarcie do odbiorców przy pomocy tradycyjnych środków reklamowych. Wśród nowych form reklamy na wyróżnienie zasługują filmy korporacyjne, które coraz częściej wykorzystywane są przez przedsiębiorców z różnych sektorów gospodarki.

Jak najprościej scharakteryzować tego rodzaju materiały? Są to krótkometrażowe filmy, w których w prosty i czytelny sposób (przy pomocy estetycznej, acz nieskomplikowanej formy) przedstawiane są podstawowe informacje na temat przedsiębiorcy lub oferowanych przez niego towarów lub usług. Filmy korporacyjne mają za zadanie nie tylko zareklamować określony produkt, ale także – a może przede wszystkim – działać na ich odbiorców w taki sposób, by kształtować rozpoznawalność oraz renomę marki, wywołując pozytywne reakcje społeczne w związku z opublikowaniem materiału. Interesujący pomysł na materiał filmowy stanowi bowiem podstawę tego rodzaju filmów. Bez niego przygotowywany materiał w zasadzie zniknie w czeluściach Internetu, będąc wypartym przez bardziej atrakcyjne dla użytkowników filmy.

Jaki więc powinien być idealny film reklamowy? Jak była już wyżej mowa, podstawowym składnikiem sukcesu filmu korporacyjnego jest ciekawy i wyróżniający pomysł. Bez niego w zasadzie nie warto rozpoczynać jakiejkolwiek realizacji. W dalszej kolejności należy zwrócić uwagę na formę przekazu, koncentrując się na tym, aby finalny efekt pracy był czytelny oraz zapadał w pamięć. Nawet bowiem najciekawszy pomysł nie sprawdzi się, jeżeli zostanie przedstawiony w sposób odbiegający od aktualnych standardów sieciowych. Przygotowany klip nie może też być zbyt długi, gdyż w takiej sytuacji istnieje prawdopodobieństwo, że nie zostanie obejrzany do końca. Gotowy materiał filmowy – w naszym przypadku film korporacyjny – powinien zostać następnie skierowany do określonej wcześniej na samym początku grupy docelowej. Wzmagać to będzie efekt, jaki możliwy będzie do osiągnięcia za pomocą tej formy oddziaływania na odbiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com