Farba do dachu – jak wybrać odpowiednią?

farba do dachu

Dach to wizytówka każdego gospodarstwa domowego. Zanim jeszcze zobaczymy zabudowania, zawsze na pierwszym planie widać dach, dlatego warto zadbać o jego estetykę i kolor. Jak zatem sprawić, aby Twój dach wyglądał jak nowy bez wymiany modułów? Najprostszym sposobem jest farba do dachu, która trwale przykryje mankamenty i odświeży nasz dach.

Jednym z polecanych produktów do takiej renowacji jest farba do dachunp. AKSIKOR. Farba nie tylko odświeża, nadaje nowy kolor, ale również wyrównuje ubytki i wygładza odpryski. Farby możemy użyć również do powierzchni aluminiowych oraz miedzianych.

Jak wygląda proces malowania dachu?

Proces malowania dachu jest prosty i można wykonać go samodzielnie. Przed malowaniem dobrze jest zagruntować powierzchnię, którą planujemy pokryć farbą, szczególnie jeżeli jest wykonana ze stali. Dzięki temu farba dłużej się utrzyma i efekt malowania będzie bardziej przyjemny dla oka. Aby uzyskać optymalny i zadowalający efekt malowania powinno się nałożyć dwie warstwy preparatu. Kolor będzie trwalszy i dłużej utrzyma się na powierzchni, dodatkowo będzie bardziej intensywny i nabierze głębi.

Farba występuje w różnych kolorystykach, dlatego z łatwością można dobrać coś pasującego do naszej elewacji. Kolorystyka jest klasyczna, występują barwy najczęściej pojawiające się na dachach domów.

Jakie zalety posiada farba do dachu?

Ogromna zaletą farby jest to, że bardzo szybko schnie i pozostawia efekt zmatowienia powierzchni. Dzięki temu mniej widać na niej uszkodzenia czy zabrudzenia. Oprócz tego farba jest wodoodporna, więc można śmiało czyścić dach w przypadku niespodziewanego zabrudzenia powierzchni. Dzięki lekkiej konsystencji praca przy malowaniu jest przyjemna i prosta. Farba łatwo rozprowadza się po powierzchni pozostawiając cienką warstwę koloru, wystarczająca by efektownie pokryć powierzchnię.

Farba do dachu blaszanego AKSIKOR jest w pełni bezpieczna dla użytkownika, nie wydziela również nieprzyjemnych zapachów, które mogą powodować mdłości lub zawroty głowy. Musimy pamiętać, że farba do malowania dachów to produkt specjalistyczny i należy się z nim obchodzić delikatnie.

Malowanie dachu to również jego ochrona

Dach to nie tylko wizytówka naszego domu, ale również jego najbardziej delikatny punkt. Musimy pamiętać, że jest narażony na zabrudzenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Malowanie dachu farbą ochroni go przed skutkami złej pogody oraz spowalnia proces korozji blachy dachowej. Farba jest swego rodzaju impregnatem, produktem ochronnym, który dodatkowo upiększa pokrycie dachowe.

Farba do dachu chroni pokrycie przed naprzemiennym działaniem chłodnych i wysokich temperatur, które sprawiają, że dach pracuje i odkształca się. Farba jest odporna na te zjawiska i pozwala długotrwale zachować kolor bez pęknięć i pęcherzy, dzięki elastyczności i lekkiej formule.

Dodatkowym atutem malowania dachów jest to, że farba pośrednio odbija promienie słoneczne, dzięki czemu dach nie nagrzewa się za bardzo. Farba nie ma właściwości pękających i kruszących się, dlatego jeszcze długo po pomalowaniu dobrze się prezentuje.

Produkt ma duża odporność na działanie wysokich temperatur, dzięki czemu nie traci koloru i nie blaknie. do malowania dachów świetnie sprawdzają się farby z dodatkiem akrylu, który dokładnie pokrywa całą powierzchnię dachu i dodatkowo szybko schnie.

Jak sprawić, by farba do dachu służyła długo?

Podstawą trwałości koloru jest przede wszystkim odpowiednie dobranie farby do powierzchni i tworzywa jakie będzie malowane. Musimy pamiętać, że nie każdy dach jest kryty blachą czy blachodachówka i nie każda farba nada się do naszego pokrycia dachowego. Dodatkowo powinniśmy wybrać produkt o wysokiej elastyczności, który będzie odporny na ruchy blachy spowodowane nagłą zmiana temperatury.

Farba powinna być również odporna na substancje chemiczne znajdujące się w powietrzu takiej jak spaliny czy zanieczyszczenia z ulicy. Renowacja czy odświeżenie dachu to nie zawsze konieczność spowodowana uszkodzeniami mechanicznymi. Często robi się to również po to, by uchronić dach przed pękaniem czy korozją oraz szkodliwymi efektami zmian pogodowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com