Fakty i mity o pieczątkach firmowych

Często jako przedsiębiorcy nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak ważne są pieczątki firmowe. Właśnie z tego względu powstało wiele mitów i faktów na ich temat. Jak się okazuje, bardzo łatwo sprostować ten temat, dlatego zapraszamy do dalszej części artykułu. Dowiesz się tutaj między innymi tego – czy pieczątka firmowa jest obowiązkowa, jakie dane powinny się na niej znaleźć, gdzie ją wyrobić i ile może kosztować.

Pieczątka firmowa jest obowiązkowa

Jak się okazuje – jak najbardziej jest to mit. Pieczątka firmowa nie jest obowiązkowa w świetle polskiego prawa. Załatwianie spraw w urzędach często wiąże się ze składaniem oświadczenia o nieposiadaniu pieczątki firmowej. Jak się okazuje jednak – w instytucjach bankowych może być to niewystarczające. Właśnie z tego względu wiele firm decyduje się na zakup pieczątki. Niemniej jednak, stempel nie jest obowiązkowy dla firm.

Pieczątka nie musi posiadać dodatkowych danych

Jak najbardziej to również nie jest prawdą. W zależności od charakteru działalności naszej firmy – na pieczątce często muszą znaleźć się dodatkowe dane naszej firmy. W przypadku spółek komandytowych i spółki z o. o. dodatkowym wymogiem na pieczątce jest oznaczenie sądu rejestrowanego i numeru KRS. Poza tym na pieczątce mogą znaleźć się dodatkowe dane naszej firmy. Może być to logo firmy, numer kontaktowy, adres www, adres email, regon, numer rachunku bankowego czy wiele innych. Najczęściej są to jednak najważniejsze dane kontaktowe.

Pieczątka jest droga

Nic bardziej mylnego. O ile niegdyś stempel drewniany z dodatkową poduszką z tuszem kosztowała często niemało – o tyle dzisiejsze pieczątki automatyczne można kupić już za kilkanaście złotych. Prosta budowa, niewielka ilość wersów sprawia, że cena staje się mała jak nigdy.

Gdzie kupić pieczątkę firmową?

Pieczątkę firmową możesz nabyć w swoim lokalnym sklepie zajmującym się wyrabianiem pieczątek. Najprostszym jednak rozwiązaniem jest po prostu skorzystanie ze sprawdzonych sklepów internetowych. Tam znajdziesz największy wybór, najniższe ceny i często solidną jakość. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej.

Pieczątka firmowa to ułatwienie

Jak najbardziej tak. Dzięki pieczątce firmowej szybko i sprawie wypełniać możemy niezbędne dokumenty. Posiadając sprawdzoną pieczątkę oryginalnej firmy mamy pewność, że starczy nam ona na wiele lat. Jeżeli w Twojej firmie pracuje się codziennie gdzieś indziej – świetnym rozwiązaniem okaże się być pieczątka kieszonkowa. Niezbędne narzędzie każdego młodego przedsiębiorcy. Jeżeli chcesz działać szybko i profesjonalnie – koniecznie zaopatrz się w takie narzędzie. Więcej informacji o pieczątkach firmowych znajdziesz na https://www.maxonline.pl

Pieczątka firmowa – dlaczego warto?

Jak się okazuje, pieczątki firmowe są całkiem efektywnym sposobem reklamowania swojej firmy. Solidnie i dokładnie wykonać pieczątka razem z efektywną reklamą i danymi kontaktowymi pozwala przyciągnąć wielu nowych klientów. Jeżeli chcesz, aby Twoja firma kojarzona była z pełnym profesjonalizmem – koniecznie musisz zaopatrzyć się w solidne rozwiązanie – jakim jest pieczątka firmowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com