Fakturowanie na wielu stanowiskach

Gdy zakładamy firmę handlową, niezbędnym narzędziem pracy jest program do wystawiania faktur. Jeżeli firma jest niewielka, wystarczy jedno stanowisko komputerowe z zainstalowaną aplikacją, aby wystawiać profesjonalne dokumenty sprzedaży. W przypadku, gdy firma rozwija się będziemy potrzebowali większej ilości stanowisk komputerowych, które umożliwią wystawienie faktury.

Jak wystawiać faktury na wielu stanowiskach?

W najprostszym rozwiązaniu na wielu komputerach instalujemy program do wystawiania faktur. Nie będzie to jednak rozwiązanie efektywne, ponieważ na każdym komputerze będzie tworzona niezależna baza danych dokumentów, czy kontrahentów. Utrzymanie środowiska będzie czasochłonne i kosztowne. Aby nie utracić danych w wyniku awarii, należy wykonywać kopie baz danych z każdego komputera.

Naturalna ewolucja programów do wystawiania faktur spowodowała wypracowanie modelu, w którym baza danych jest umieszczona na jednym centralnym serwerze. Komputery do wystawiania faktur stanowią tylko interfejs do wykonywania operacji na bazie danych (wystawiania dokumentów). Utrzymanie tej formy aplikacji do fakturowania wymaga odpowiedniego serwera na bazę danych. Jeżeli baza danych będzie zwiększała objętość, konieczne okaże się inwestowanie w sprzęt i rozbudowa serwera. Zaletą jest synchronizacja wszystkich dokumentów firmy do jednej bazy danych, czy łatwość tworzenia kopii zapasowej wyłącznie z bazy danych znajdującej się na serwerze.

Najnowszym trendem w fakturowaniu są programy do fakturowania online. W tym przypadku baza danych znajduje się na serwerze firmy zewnętrznej, a komputery do fakturowania łączą się z bazą przez Internet. Komputery służące do wystawiania faktur posiadają jedynie zainstalowaną aplikację do połączenia się z bazą danych w Internecie. Istnieje możliwość pracy przez przeglądarkę stron internetowych. Nie musimy się martwić o rozbudowę sprzętu lub kopię zapasową, ponieważ zajmuje się tym usługodawca. Naszym zdaniem dobrym przykładem tego typu aplikacji są sieciowe wersje programów Faktura Small Business oraz Faktura Small Business HANDEL. Pobierz program do faktur online na stronie www.mega-tech.com.pl

Jakie są zalety fakturowania online?

Najważniejszą zaletą jest wspólna baza danych. Wielu użytkowników tworzących dokumenty posiada dostęp do jednej bazy danych, co pozwala na pracę online z zawsze aktualnymi informacjami, dane nie się powielane, nie ma możliwości edycji tego samego dokumentu przez kilku użytkowników w tym samym czasie. Zwiększają się możliwości analizy finansowej i kontroli działalności przedsiębiorstwa. Dane są trzymane w jednym miejscu (na serwerze lokalnym lub zdalnym w Internecie), więc awaria komputera służącego do wystawiania faktur nie powoduje utraty danych. Jeżeli baza danych jest przechowywana przez zewnętrznego usługodawcę, unikamy skomplikowanej instalacji oprogramowania, czy konieczności pamiętania o tworzeniu regularnej kopii zapasowej dokumentów.

Korzystając z programów do fakturowania Faktura Small Business i Faktura Small Business HANDEL oszczędzamy czas, ponieważ wystawianie faktur jest szybkie i intuicyjne, a oprogramowanie optymalne i efektywne w użytkowaniu. Przyjazny interfejs bez trudu pozwala odnaleźć ważne opcje. Co więcej, fakturowanie w wersji online może być dostępne z każdego miejsca na świecie i dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Otrzymujemy profesjonalne wsparcie, a także zabezpieczenia naszych danych na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com