Faktura przez Internet? Teraz możesz!

Korzystając z sieci internetowej można dziś zrobić zakupy do domu, kupić sobie ubrania, zapłacić rachunki, przesłać pieniądze znajomemu czy kupić grę lub dostęp do najlepszych filmów i seriali. Można także przejść na fakturowanie online i odżegnać problemy finansowe. Jak to zrobić?

Dla kogo powstał e-faktoring?

Problem niepłaconych faktur to nic nowego. Największe problemy ze ściągalnością zapłaty za wykonaną pracę mają małe i średnie przedsiębiorstwa. To one stają się zakładnikami swojego statusu i często czekają na pieniądze zdecydowanie dłużej niż miesiąc. W tym czasie powstaje dziura budżetowa, którą w jakiś sposób trzeba będzie załatać. To właśnie miejsce, gdzie e-faktoring z https://nfg.pl/ doskonale znajduje sobie miejsce.

Jak skorzystać z e-faktoringu?

Wystarczy założyć konto na stronie https://nfg.pl/ i poczekać na weryfikację danych. Dzięki temu firma zostanie uprawniona do przekazywania w formie elektronicznej faktur nieopłaconych przez klientów. W zamian za to, w ciągu piętnastu minut, otrzyma nawet 100% wartości faktury z umówioną z góry datą, do której ta swoista pożyczka będzie musiała być zwrócona. Gdy klient opłaci fakturę, kwota ta trafi już do firmy pokrywającej koszty faktury.

Dlaczego warto skorzystać z fakturowania online?

Fakturowanie online pozwala przede wszystkim na zachowanie płynności finansowej firmom małym i większym. Przedsiębiorstwa te mogą myśleć o rozwoju, a nie o łataniu dziur. Po drugie jest to rozwiązanie niezwykle wygodne. Wszystko odbywa się za pośrednictwem sieci internetowej, dzięki czemu fakturowanie jest wygodniejsze i szybsze. Co więcej, e-faktoring umożliwia także realizację strategii odzyskiwania zapłaty na normalnych warunkach, gdyż klient pierwotny nie dowiaduje się o pokryciu faktury przez firmę.

E-faktoring to rozwiązanie dość korzystne, jeśli chodzi o małe i średnie firmy. Mogą one z niego skorzystać zawsze wtedy, kiedy nie będą mogły utrzymać płynności przez nieregularne spłaty wystawionych faktur.

One Comment on “Faktura przez Internet? Teraz możesz!”

  1. Czy Waszym zdaniem faktoring dla małej firmy to dobre rozwiązanie tak na co dzień, czy raczej lepiej jest z tego korzystać sporadycznie? Wydaje mi się, że to świetna opcja, aby pieniądze za fakturę mieć niemal od razu. Z drugiej jednak strony, nie orientuję się za bardzo, ile takie rozwiązanie kosztuje. Możecie podzielić się własnym doświadczeniem? Korzystaliście kiedyś z faktoringu czy jednak cierpliwie czekacie, aż Wasi klienci opłacą faktury?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com