Etykiety samoprzylepne doming

Stosowanie naklejek 3D doming zdobywa coraz szersze zainteresowanie w przemyśle motoryzacyjnym, medycznym czy elektronicznym.

Naklejki wypukłe to jednak nie tylko sposób na estetyczną wizualnie reklamę – ważną rolę stanowią oznakowania informacyjne czy komunikacyjne, do których zaliczyć musimy również systemy informacji BHP. Uwydatnione, czytelne i co ważne odporne na zniszczenie znaki ostrzegawcze czy kierunkowskazy, stanowią podstawę bezpieczeństwa komunikacyjnego w firmie.

Estetyka informacji i identyfikacji

Dobrym przykładem funkcjonalnej i estetycznej identyfikacji, jest poniżej zaprezentowane na zdjęciu oznaczenie przeznaczeń szaf i szuflad w kuchni ogólnodostępnej w jednym z największych biurowców w Warszawie. Prosty i czytelny nadruk na folii transparentnej w połączeniu z powłoką doming stanowi trwałą i subtelną aplikację, która łączy się z aranżacją nowoczesnej zabudowy mebli.

Jak to jest zrobione?

Proces produkcji naklejek wypukłych wydawać mógłby się nieskomplikowany i prosty, jednak nic bardziej mylnego.
Jest to złożony, wieloetapowy proces, wymagający wdrożenia maszyn drukujących, tnących oraz nanoszących żywicę w procesie automatycznym.

Urządzenia drukujące powinny posiadać możliwość pracy w najwyższej rozdzielczości, która jest bardzo istotna przy druku małych etykiet zawierających drobne elementy graficzne czy czcionki. Plotery tnące muszą być wyposażone w system optymalizacji siły nacisku noża dla różnych typów folii samoprzylepnych. Folie ekonomiczne, z mocnym klejem czy folie lustrzane różnią się od siebie grubością, więc poprawne wycięcie w nich pożądanych kształtów wymaga kalibracji – to klucz do precyzji kształtu etykiet. Finalnym i najbardziej pracochłonnym etapem jest proces nanoszenia
żywicy. Niezbędnym urządzeniem jest w pełni automatyczna maszyna z systemami dozowania, mieszania i utwardzania żywicy.

Najważniejszy jest jednak człowiek. To od jego wiedzy, dokładności i odpowiedzialności zależy końcowy efekt. Wykwalifikowany personel, posiadający wiedzę i doświadczenie na każdym etapie produkcji jest priorytetem w całym łańcuchu produkcji. Należy zaznaczyć, że w Polsce jest raptem kilku producentów etykiet gwarantujących profesjonalną obsługę, wysoką jakość, powtarzalność, oraz szybką realizację zlecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com