Ekuchnia w twojej restauracji – poznaj korzyści

Ekuchnia to określenie, które można stosować w przypadku takich lokali gastronomicznych, których działalność została oparta o różnego rodzaju ekotrendy. W końcu należy pamiętać, że zarówno obecność, jak i znaczenie ekologii z każdym rokiem wzrasta, co czyni ją jednym z największych globalnych trendów. Nic więc dziwnego, że coraz częściej można go również zauważyć w gastronomii, tym bardziej że klienci zaczynają w większym stopniu zwracać uwagę na podejście restauratorów do kwestii związanych z ochroną środowiska.

Ekuchnia to określenie, które dotyczy lokali gastronomicznych, dla których istotna staje się ekologia. W takich miejscach zmodyfikowano działalność poprzez wprowadzenie tzw. eko rozwiązań. W ten sposób restauratorzy pokazują nie tylko, że dbanie o środowisko naturalne jest dla nich bardzo ważne, ale także mają możliwość przyciągnięcia uwagi większej liczby klientów, którzy niekiedy nawet są w stanie zapłacić za danie więcej w momencie, gdy dowiedzą się, że dzięki temu mają wkład w ochronę środowiska. Oczywiście ekotrendy w gastronomii, które zostały oparte na innowacyjnych rozwiązaniach, pozwalają również na poczynienie niemałych oszczędności, co może pomóc w zwiększeniu zysków.

Ekologia w gastronomii

Moda na ekologię, która trwa nieprzerwanie od kilku lat, wywarła również niemały wpływ na branżę gastronomiczną, w której to coraz większe grono restauratorów modyfikuje swoją działalność poprzez wprowadzanie tzw. eko rozwiązań. Wśród najpopularniejszych ekotrendów stosowanych w branży gastronomicznej znajdziemy m.in.:

  • wprowadzenie do oferty menu roślinnego w postaci dań wegetariańskich i wegańskich;
  • stosowanie eko opakowań na dowóz – gdzieniegdzie zdarza się, że już w lokalach dania serwowane są w eko opakowaniach;
  • energooszczędne wyposażenie lokalu – wybieranie sprzętu nowszej generacji w postaci takich urządzeń jak np. kuchnie indukcyjne lub kuchnia elektryczna;
  • korzystanie z lokalnych produktów;
  • zero waste – czyli maksymalne ograniczanie marnowania jedzenia, a tym samym produkcji odpadów.

Energooszczedne kuchnie elektryczne

Jak już zostało wspomniane wyżej jednym z ekotrendów w gastronomii, z którego bardzo chętnie korzystają restauratorzy, jest zadbanie o energooszczędne wyposażenie lokalu, które pozwoli im także na zmniejszenie kosztów związanych np. ze zużyciem prądu. Stąd też idąc tym śladem doskonałym rozwiązaniem w takich przypadkach, jest sprzęt nowszej generacji, do którego możemy zaliczyć takie urządzenia jak np. kuchnia elektryczna. To bezpieczne rozwiązania oparte o wydajne technologie stanowią doskonałą alternatywę dla kuchenek gazowych, w przypadku których może dochodzić do niekontrolowanego ulatniania się gazu. W zależności od rodzaju zastosowanej płyty grzewczej na rynku znajdziemy kuchnie indukcyjne i ceramiczne, charakteryzujące się gładką powierzchnią, łatwą do utrzymania w czystości. Głowna różnica między nimi polega na tym, że urządzenia z płytą ceramiczną potrzebują o wiele więcej czasu zarówno do rozgrzania, jak i stygnięcia. Nic więc dziwnego, że kuchnie indukcyjne, cieszą się większym zainteresowaniem niż ceramiczne.

Polecamy:
Świece reklamowe dla branży kosmetycznej
Jakie funkcje powinna posiadać kasa fiskalna dla fryzjera?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com