Ekogroszek workowany czy luzem? Podpowiadamy!

Zakup opału na cały sezon grzewczy to ważna decyzja, która zawsze powinna być dobrze przemyślana. Wybierając ekogroszek oraz jego dostawcę, musimy przeanalizować wiele istotnych kwestii, m.in. parametry opału bezpośrednio wpływające na jego efektywne spalanie, ale też komfort składowania i eksploatacji. W końcu opał często kupujemy na cały sezon, więc materiał trzymamy w garażu czy piwnicy przez wiele miesięcy. Jak odbywa się zakup ekogroszku? Na szczęście proces zakupu węgla zmienił się na przestrzeni lat. Już nie musimy własnoręcznie przerzucać dostarczonego materiału z podwórka do kotłowni przez niewielkie okienko i przy pomocy łopaty. Producenci oferują obecnie wygodniejsze rozwiązanie – ekogroszek zapakowany w worki.

Ekogroszek w workach na długo zachowuje swoje parametry

Zazwyczaj jedna dostawa ekogroszku z powodzeniem wystarcza nam na cały sezon grzewczy. To wiąże się z koniecznością jego długotrwałego przechowywania, nawet przez kilka miesięcy. Wybierając opał spośród wielu dostępnych opcji, należy więc wziąć pod uwagę sposób jego dostarczenia oraz składowania. Do wyboru mamy dwa główne rodzaje: materiał luzem oraz wysokiej jakości produkt workowany, np. https://najlepszyekogroszek.pl/ekogroszek-classic. Decyzja jest istotna – nie chodzi tylko o wygodę, jaką bez wątpienia gwarantuje ekogroszek workowany, ale także inne korzyści. Porównując te dwie opcje, należy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry decydujące o efektywności opału. Materiał składowany luzem, nadmiernie suchy, często wręcz przesuszony, wcale nie jest dobrym surowcem opałowym i często podlega degradacji. Produkt nieodpowiednio składowany i przechowywany na powietrzu wietrzeje, przez co traci kaloryczność. Bezpośrednio przekłada się to więc na spadek jego wartości opałowej – musimy przez to spalić więcej surowca.

Wygoda magazynowania i użytkowania

Ekogroszek dostarczany w workach gwarantuje nie tylko zachowanie najważniejszych właściwości przez długi czas składowania. To także komfort magazynowania i użytkowania w trakcie całego sezonu grzewczego. Nie musimy ładować węgla na taczkę, przewozić i przerzucać łopatą do – bardzo często – małego, wąskiego otworu prowadzącego do piwnicy. Opał workowany dostarczany jest na wygodnych paletach. Wystarczy więc przy użyciu prostego wózka paletowego przetransportować ładunek w dogodne miejsca. Cała czynność zajmie maksymalnie kilka/kilkanaście minut. Jeśli chcemy przenosić lub przewozić worki pojedynczo, również nie będzie to problemem – jeden worek to 25 kg węgla, natomiast cała paleta to 20 worków.

Jak ekogroszek workowany przekłada się na komfort palenia w piecu? Załadunek lub uzupełnienie trwa zaledwie chwilę. Wystarczy rozciąć worek i jego zawartość wsypać do pieca, kotła lub podajnika. Ekogroszek workowany sprzyja też zachowaniu porządku w pomieszczeniu, ponieważ nie leży luzem w kotłowni. Dzięki temu nie roznosimy materiału czy sadzy po pozostałych częściach nieruchomości, a samo pomieszczenie nie jest tak mocno zapylone. Dzięki temu mamy o wiele mniej sprzątania, gdy sezon grzewczy dobiegnie końca.

Ekogroszek workowany – wybieraj produkty ze sprawdzonych źródeł

Niezależnie od rodzaju pieca i opału, jakiego używasz, zawsze wybieraj dostawców, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami klientów i są w stanie zagwarantować Ci jakość swojego asortymentu. Nie zapominaj, że cena często nie jest wyznacznikiem gatunku paliwa, lecz może być pewną wskazówką.

Wybierając rekomendowanych sprzedawców, masz pewność, że wykorzystasz potencjał swojego systemu grzewczego przy zachowaniu wygody i maksymalnej wydajności oraz efektywności. Ekogroszek lub węgiel będą palić się dłużej, zaoferują więcej ciepła i mniej popiołu oraz ewentualnych spieków. To realnie przekłada się na Twoje oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com