Eko trendy w odzieży dziecięcej – nie przeocz ich

Wszyscy chcemy wyglądać dobrze, poza tym chcemy, aby nasze dzieci były również bardzo dobrze ubrane. Badania pokazują jednak, że nawet najbardziej eko rodzice uważają, że ciężko jest ubrać swoje dziecko w przyjazny dla nich i dla środowiska równocześnie sposób. Czy tak jest w istocie? Poniżej krótki przewodnik, który pomoże z jednej strony rodzicom chcącym poznać eko trendy w dobrej cenie, a z drugiej projektantom i marką odzieży dla dzieci, którzy nie chcą pozostać w tyle, jeśli chodzi o tą modę.

Podstawowe zasady eko mody w odzieży dziecięcej

Artykuły na temat dziecięcej odzieży ekologicznej są obecnie głównie poświęcone poszukiwaniu 100% certyfikowanej bawełny organicznej i wykorzystaniu jej w handlu, ale jest jeszcze kilka innych rzeczy do rozważenia.

Dobrej jakości tkaniny i mocne szwy

Wiele eko mam potwierdza, że przy zakupie nowych produktów odzieży organicznej dla dziecka warto kupować od takich marek, jak Boden, gdyż stają one na wysokości zadania, jeśli chodzi o próbę czasu. Coraz więcej marek dąży do wykorzystania bawełny organicznej i nowych celulozów, oferują także ubrania monomateriałowe – gdzie wszystkie wykonane z tego samego włókna, a nie z mieszanki rodzajów włókien (np. bawełna z poliestrem), dla łatwiejszego recyklingu.

Kolory i wykończenia materiałów

Na pewno w eko trendach odzieży dziecięcej nie ma miejsca na kolory fluorescencyjne, które są bardzo toksyczne! Ciemniejsze kolory oznaczają więcej barwników, co nie jest korzystne dla środowiska. Najlepiej sięgać po kolory naturalne, im bardziej przypominają te które można znaleźć w przyrodzie, tym większa szansa na to, że są eko i organiczne.

Szycie

Tutaj eko trendem są elementy odzieży dostarczane z zapasowymi guzikami i łatkami naprawczymi.

Zielony biznesie

Wiele marek zobowiązało się już do tworzenia bardziej ekologicznych produktów odzieży dla dzieci – w różnym stopniu. W tej chwili jest kilka, ale z dnia na dzień pojawia się coraz więcej, więc warto trzymać rękę na pulsie, a jeśli jest się producentem odzieży dziecięcej – warto samemu wprowadzić do swojej oferty ten eko zwyczaj.

Dostępność

Znana wszystkim marka H&M od dawna uważana jest za bardzo dobry wybór w odniesieniu do odzieży dla dziewcząt. Byli jednymi z pierwszych, którzy korzystali z bawełny organicznej i nietoksycznych barwników w swoich asortymentach, co więcej nawet zdobyli nagrody za te świadome zobowiązania do produkcji ekologicznej odzieży. Będąc konsumentem trzeba zielonych etykiet w sklepie, które pokazują, że są one częścią kolekcji Conscious Collection – najczęściej są one wykonane z wysokiej jakości materiał poliestru poddawanego recyklingowi.

Zdecydowanie największy wybór odzieży dla dzieci w nurcie zielonym można znaleźć w internecie. Szczególnie godne uwagi są propozycje od mniejszych producentów, którzy na przykład zapewniają lepsze warunki pracownikom. Można tu trochę zapłacić, ale trzeba to traktować jako inwestycję. Im więcej małych firm ekologicznych istnieje, tym większa liczba firm odczuwa konkurencję i przyjmie lepsze praktyki w celu reklamowania tego dobrego trendu.

Opracowano wspólnie z producentem odzieży dziecięcej, firmą http://tuss.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com