Eko gadżety – czy są przydatne? Sprawdź!

Torby płócienne - sprawdzony i przydatny eko gadżet!

Ekologiczne gadżety są dzisiaj równie modne co inne ekologiczne trendy. Wielu przedsiębiorców zastanawia się jednak, czy w parze z modą idzie praktyczność takiego gadżetu. W końcu każdy wie, że najlepsze są te gadżety reklamowe, z których konsument korzysta na co dzień, czyli takie, które po prostu są praktyczne. Jak jest zatem z eko-gadżetami? Sprawdźmy to na kilku przykładach

Torby na zakupy

Jednym z najpopularniejszych gadżetów reklamowych w stylu eko są dzisiaj torby na zakupy. Do wyboru mamy przede wszystkim zwykłe torby bawełniane i torby płócienne, czyli torby z naturalnych włókien, szyte z tkaniny o strukturze płótna. Oba rodzaje produktów charakteryzuje naturalność i wiele praktycznych zalet, jak wytrzymałość, możliwość prania w pralce czy przewiewność. Takie ekologiczne torby są przyjazne dla środowiska, ponieważ nadają się do wielokrotnego użytku. Jednocześnie są też korzystniejsze dla użytkownika, ponieważ mieszczą wiele produktów, są trwałe, odporne na rozrywanie i lepiej sprawdzają się podczas przechowywania. Ich niezaprzeczalnym atutem jest też stylowy wygląd. Wiele osób korzysta z toreb materiałowych na co dzień, ponieważ można personalizować je różnymi nadrukami. Estetycznie zaprojektowana torba może dopełniać codzienne stylizacje i sprawdzi się nie tylko w supermarkecie, ale też w szkole, na basenie czy na siłowni.

Na jakie eko gadżety warto postawić?

Koszulki z bawełny

O przydatności bawełnianych koszulek w roli eko-gadżetów nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Warto podkreślić jednak, że wiele firm oszczędza na tego typu produktach i wybiera jako bazę dla swojego gadżetu reklamowego koszulkę syntetyczną. Ta jest nie tylko niepraktyczna, ale także podatna na zużycie, zatem szybko prezentuje się nieatrakcyjnie. Syntetyczne włókna nie pozwalają skórze oddychać, elektryzują się i mogą podrażniać naskórek. Tymczasem koszulki z bawełny są miękkie i przyjemne w dotyku, hipoalergiczne, przewiewne i świetnie znoszą częste pranie. Jeśli więc firma dba o swój wizerunek, powinna wybrać dla siebie koszulki bawełniane i nanieść na nie odpowiednio zaprojektowany nadruk. Taki produkt sprawdzi się nie tylko jako gadżet reklamowy dla potencjalnych klientów, ale również jako strój firmowy dla pracowników.

Bawełniane woreczki

Eko gadżet w postaci woreczka z naturalnej bawełny znajduje setki zastosowań. Może pełnić rolę opakowania dla sprzedawanych produktów, takich jak:

  • kosmetyki,
  • biżuteria,
  • bielizna,
  • obuwie,
  • odzież.

Bawełna sprawdza się nawet do pakowania żywności, na przykład takiej jak ziarna kawy, liście herbaty, suszone zioła, owoce, warzywa i wiele innych. W woreczek bawełniany można zapakować również doniczkę z kwiatami. W zależności od projektu takiego opakowania, może on sprawdzić się w wielu różnych branżach. Prosty woreczek w naturalnym kolorze będzie idealnym dopełnieniem ekologicznych, naturalnych towarów. Natomiast elegancki woreczek, przewiązany satynową wstążką i udekorowany złotym napisem z powodzeniem sprawdzi się nawet w branży produktów luksusowych jak perfumy czy biżuteria. Co ważne, eko gadżet w postaci woreczka bawełnianego klient może wykorzystać później na własny użytek, najczęściej do przechowywania. Woreczek z naturalnych włókien będzie szczególnie praktyczny w przypadku przechowywania żywności, ponieważ:

  • przepuszcza powietrze,
  • pozwala zachować właściwości organoleptyczne produktu, jak zapach, konsystencja, smak,
  • spowalnia proces psucia się.

Dlaczego eko gadżety są praktyczne?

Już na tych trzech prostych przykładach można łatwo stwierdzić, że eko gadżety zawsze będą praktyczne. Wynika to przede wszystkim z faktu, że charakteryzuje je trwałość. W przeciwieństwie do jednorazowych plastikowych długopisów czy foliowych toreb, produkty z naturalnych, wysokiej jakości tkanin mogą posłużyć użytkownikowi przez wiele lat, ciągle pełniąc swoja funkcję reklamową. Ekologiczność gadżetów często polega również na tym, że konsument ma wiele możliwości ich praktycznego zastosowania. Dzięki temu jeden produkt otrzymuje wiele kolejnych “żyć” – najpierw jest torbą na zakupy, potem torbą na basen, a na końcu służy jeszcze do przechowywania warzyw czy owoców.

Czy warto korzystać z usług skupu aut?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com