E-sprzedaż kominków elektrycznych: jak trafić w rentowny rynek?

Istnieje wiele informacji na temat sposobu wyboru rentownego rynku dla kominków elektrycznych. Pamiętaj o tych wskazówkach, gdy myślisz o firmie e-commerce w odniesieniu do marży zysku, ryzyka i potencjału dochodowego:

1. Średnia wartość zamówienia?

Chcesz, aby średnia wartość zamówienia wynosiła konkretne wysokości. To różni się od przeciętnego zysku za zamówienie kominka. Nie wiesz jeszcze, jakie są Twoje marże lub zysk ostateczny, ale możesz być całkiem pewien, czy średnia wartość zamówienia wynosi tyle, a tyle i nie będziesz zarabiał mniej niż kilkaset złotych za zamówienie. Zgodnie z zasadą ogólną, nigdy nie chcesz zarabiać mniej niż określona stawka za zlecenie, ponieważ w innym przypadku nie będziesz mógł zarobić wystarczająco dużo pieniędzy na budowanie udanego biznesu za mniej niż to. W tym kontekście już możesz nieco zawęzić rynek.

2. Marża brutto 20 procent czy więcej?

Nie zawsze znasz marże z góry za kominki elektryczne, ale jeśli rozważasz dwie nisze i obie mają taką samą średnią wartość zamówienia, powinieneś iść do tej, która ma wyższe marże zysku.

3. Fragmentaryczny rynek?

Szybkim i prostym sposobem na dokonanie oceny jest wpisanie w wyszukiwarce słów kluczowych w wyszukiwarce Google – top 15 lub 20 firm oferujących kominki elektryczne. Jeśli zawsze pojawia się tych samo 10 firm, które zaludniają pierwszą stronę Google, nie jest to rynek fragmentaryczny, a zamiast niego jest garść podmiotów dominujących na rynku.

Ale konkurencja jest do pokonania – wejdź na http://kominkielektryczne.pl/kategoria-produktu/kominki-elektryczne-z-obudowa/ gdzie znajdziesz pomysłu na to niezależnie od tego, jaka jest konkurencyjność rynku.

4. Klienci powracający czy nie?

kondensatory elektrolityczneCzy masz możliwość odsprzedaży swoim dotychczasowym klientom czegoś więcej niż jeden raz, czy też jest to jedna transakcja? Kominek elektryczny jest rodzajem jednorazowej sprzedaży. To sprzedaż sporą kwotę i ludzie nie będą wracać, po to aby kupić od ciebie kolejny kominek elektryczny. Chcesz by było inaczej? Musisz przemyśleć rozwiązania alternatywne, jak np. poszerzenie swojej oferty o akcesoria kominkowe czy środki do czyszczenia i pielęgnacji takiego kominka.

5. Dysponuje wieloma zamówieniami?

Ten temat jest całkiem oczywisty. Zlecenia wielu elementów są fantastyczne. Zinterpretuj niszę jako kostiumy taneczne. Najczęściej, kiedy ludzie kupują kostiumy taneczne, kupują je dla całego zespołu tanecznego i kupują coś 15 razy. To ogromna zaleta, gdy ludzie zamawiają więcej niż jeden przedmiot na raz. Ponownie, jeśli Twoja linia produktów ma kilka akcesoriów, to jest fantastyczne rozwiązanie, ponieważ sprzedajesz główny produkt i szereg akcesoriów również.

6. Czy możesz zwiększyć wartość na rynku?

To coś, co naprawdę wyróżnia firmę. Będziesz chciał wybrać linię produktów, za pomocą której możesz dodać do niej coś, czego chcesz się nauczyć i o czym można porozmawiać. Dzisiaj sklepy e-commerce to już nie tylko sklepy, w których nie ma twarzy, nie ma nikogo, nie ma żadnego imienia, które wymyka się w naszym hiperspołecznym społeczeństwie. Dzisiaj trzeba kontaktować się z klientami tworząc społeczność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com