E-podpis – sprawdź, czy go potrzebujesz!

Cenisz swój czas, nie boisz się wyzwań i chcesz mądrze zarządzać biznesem? W takim razie koniecznie zastanów się nad korzystaniem z e-podpisu, czyli podpisu elektronicznego! Dzięki niemu możesz załatwić wiele istotnych spraw bez konieczności wychodzenia z biura czy nawet, używania długopisu. Dlaczego warto z niego korzystać i w jakich sytuacjach taki podpis online może Ci się przydać? 

E-podpis – prosta alternatywa dla tradycyjnego podpisu

Jeszcze kilka lat temu podpis elektroniczny wydawał się być czymś bardzo skomplikowanym i dostępnym jedynie dla wybranych. Dziś jednak, między innymi za sprawą Autenti (https://autenti.com/platforma-autenti/), e-podpis jest rozwiązaniem niezwykle intuicyjnym i przystępnym, które daje wiele korzyści, zwłaszcza przedsiębiorcom. Dzięki podpisowi online, możliwe jest bowiem załatwianie wielu formalności bez konieczności używania przestarzałych już długopisów i kartek. Jak się więc okazuje, ten sposób podpisywania i autoryzowania dokumentów jest nie tylko szybki i bezpieczny, ale też bardziej ekologiczny od tradycyjnych metod, co w dzisiejszych czasach jest szczególnie istotne.

Podpis elektroniczny online – do załatwiania spraw kadrowych

Podpis elektroniczny to usługa, która zrewolucjonizowała między innymi branżę HR. E-podpis pozwolił znacznie oszczędzić czas, ale też pieniądze wielu przedsiębiorców. Na podpisanie dokumentów (np. zawieranie umów z pracownikami) wystarczy dosłownie chwila i urządzenie z dostępem do internetu. Nie ma potrzeby, by dokumenty drukować i wysyłać pocztą, ponieważ podpisane przy użyciu e-podpisu są prawnie ważne i wiążące nie tylko w Polsce, ale też w całej Unii Europejskiej.

Jeśli więc myślisz o tym, żeby usprawnić prace w swoim dziale HR, podpis elektroniczny sprawdzi się
u Ciebie doskonale! Wykorzystuj go do podpisywania dokumentów m.in. związanych z zatrudnianiem nowych pracowników i obsługą spraw okołopracowniczych. Jeżeli dodatkowo zdecydujesz się na podpis kwalifikowany (czyli najprościej mówiąc odpowiednik podpisu własnoręcznego), zyskasz możliwość podpisywania z pracownikami niemal każdego dokumentu, a w szczególności: umów o dzieło, umów zlecenia, umów o pracę oraz kontraktów menedżerskich. E-podpisu możesz użyć też do podpisania listów intencyjnych, umów o pracę tymczasową, upoważnień do przetwarzania danych osobowych, regulaminu pracy i wielu innych.

E-podpis – i omijasz kolejki w urzędach

Bez względu na to, jaki biznes prowadzisz, od czasu do czasu każdy przedsiębiorca jest zmuszony do składania wizyt w różnych urzędach. Dzięki e-podpisowi kwalifikowanemu, wiele spraw urzędowych załatwisz bez wychodzenia z domu. Zero kolejek w ZUS-ie czy Urzędzie Skarbowym – kwalifikowany podpis online jest bowiem powszechnie akceptowany przez administrację publiczną, w tym przez JPK, JEDZ czy KRS.

Uwaga: Twój certyfikat kwalifikowany zostanie aktywowany w około pół godziny! Od tego czasu możesz zdalnie załatwić wiele spraw, które dotychczas wymuszały na Tobie konieczność pójścia do urzędu.

Podpis online skraca czas obiegu dokumentów

„Czas to pieniądz” – właśnie tak! Z podpisem online możesz więc zapomnieć o tym, co dotychczas w wielu firmach było na porządku dziennym, czyli… o drukowaniu i wysyłce dokumentów pocztą lub kurierem. Jeśli jakiś dokument wymaga podpisu kilku osób, wystarczy, że wyślesz go przez internet. Nie musisz nic drukować czy archiwizować w segregatorach. Wszystko odbywa się w sieci – również w ten sposób zdobędziesz wszystkie niezbędne podpisy, bez względu na to, w jakim miejscu na świecie przebywają osoby, które muszą je złożyć. Prosto, szybko, wygodnie i przede wszystkim bezpiecznie – e-podpis to już nie przyszłość, ale nasza rzeczywistość.

E-podpis do zawierania umów cywilnych

Podpis elektroniczny to rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w przypadku rozmaitych umów cywilnych. Możesz go wykorzystać np. do podpisywania i autoryzowania pełnomocnictw oraz pełnomocnictw ogólnych, umów agencyjnych, umów leasingu, sprzedaży i dostawy.

Innymi, przykładowymi dokumentami, które możesz podpisać przy użyciu e-podpisu są m.in. faktury, rachunki, briefy, a także kosztorysy.

A wszystko to zdalnie, zgodnie z prawem i bez wychodzenia z domu lub biura. Podpisujesz, kiedy i gdzie chcesz – choćby podczas urlopu w tropikach! Grunt, to jedynie dostęp do internetu oraz smartfona, tabletu lub laptopa, którego użyjesz, by kliknąć w przycisk „Podpisz”. Od teraz czas na sfinalizowanie umowy liczony jest nie w dniach, ale w minutach!

Podpis online a archiwizacja dokumentów

Jeśli półki w biurze uginające się pod segregatorami wypełnionymi dokumentami to coś, co dobrze znasz, już najwyższy czas o tym zapomnieć. Dzięki e-podpisowi i korzystaniu z innowacyjnej platformy do składania podpisów elektronicznych, możesz wszystkie ważne pliki zapisywać na szyfrowanym dysku. Witaj w erze depapieryzacji! Pora przerzucić się na prowadzenie dokumentacji wyłącznie online. Poza tym elektroniczne kopie dokumentów, są o wiele łatwiejsze do znalezienia i przechowywania w chmurze niż ukryte gdzieś wśród stosów zakurzonych papierów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com