Dzierżawa kserokopiarki w firmie – rozsądny wybór czy strata pieniędzy

Od pewnego czasu spore zainteresowanie wzbudza dzierżawa kserokopiarek. Niektórzy dziwią się, dlaczego firmy decydują się na wynajem sprzętu, zamiast go kupić i mieć na własność. Nie wiem skąd takie podejście do tej usługi, przecież żyjemy w świecie, w którym można już teoretycznie wszystko wypożyczyć, więc dlaczego nie sprzęt do firmy? Jeśli uważasz, że to nierozsądny wybór, to zapraszam Cię do krótkiej lektury. Kto wie, może wtedy zmienisz zdanie!

Korzyści wynikające z dzierżawy kserokopiarek

Nie da się ukryć, że dzierżawa kserokopiarek od dzierżawa kserokopiarki to bardzo wygodne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorców. Bez wydawania kilku tysięcy i nadszarpnięcia budżetu firmowego mogą wejść w posiadanie wysokiej jakości kopiarek. Jedynie muszą liczyć się z tym, że będą ponosili opłaty z tytułu najmu – od ilości wykonanych kopii/wydruków lub miesięczny czynsz. Nie martwią się o materiały eksploatacyjne, ponieważ wszystko, czego potrzeba, dostarcza serwis wypożyczalni. Nie obchodzą ich okresowe przeglądy urządzeń ani usterki – wszystkie prace serwisowe spoczywają na wypożyczalni. Nawet gdy sprzęt przestanie działać, to na okres naprawy dostarczane jest zamienne urządzenie. Tak naprawdę to w geście przedsiębiorców leży tylko kupno papieru. Opłaty, które będą ponosić z tytułu najmu, mogą sobie wpisać w koszty i tym samym zapłacić o wiele niższy podatek. A gdy tylko najdzie ich ochota, mogą wymienić sprzęt na nowszy i znów nie tracąc przy tym gotówki.

Wady wynajmu kserokopiarek

A co z wadami? Czy takie rozwiązanie ma jakieś mankamenty? Jedyne co mi przychodzi na myśl, to że sprzęt nie jest naszą własnością. Niektórzy podkreślą, że trzeba za niego co miesiąc płacić, ale jak już wspomnieliśmy wcześniej, opłaty można wyliczyć w koszta biura, więc czy to można zaliczyć do wad? Wydaje mi się, że raczej. Szukamy więc dalej… Darmowy serwis w ramach dzierżawy, sztab wykwalifikowanych specjalistów i szybka naprawa usterek, to raczej też na plus, niż na minus. Mnie nic nie przychodzi do głowy, a Tobie? Może masz jakieś sugestie, którymi chciałbyś się z nami podzielić?

Podsumowanie – rozsądny wybór czy strata pieniędzy?

Według mnie odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna – zdecydowanie to rozsądne i godne polecenia rozwiązanie dla wielu firm. Przede wszystkim o dzierżawie kserokopiarek mogą pomyśleć firmy, które dopiero wchodzą na rynek. Wyposażenie całego biura w meble i potrzebny sprzęt to duży wydatek, więc może obciążyć finanse, które na starcie przydałyby się na inne cele. Zamiast więc topić tysiące w urządzenia, lepiej je wydzierżawić i wolne środki przeznaczyć na inne cele. To jednak nie wszystko, dzierżawa kserokopiarek to także dobre rozwiązanie dla firm, które wolą inwestować. Sprzęt przy regularnym użytkowaniu szybko się zużyje, a środki finansowe na niego wydane przepadną. Niestety nie da się tego nazwać inwestycją, lecz stratą i dlatego to właśnie zakup według mnie jest fatalnym wyborem. Lepiej zdecydować się na dzierżawę, bo to rozwiązanie daje naprawdę wiele korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com