Dywan do salonu – z jakiego materiału?

Aby wybrać wysokiej jakości dywan w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na materiał z którego jest on wykonany. W dużej mierze to właśnie od zastosowanego materiału zależy żywotność, wygląd i komfort użytkowania. Miękkie i puszyste dywany jak łatwo się domyślić znacząco zachęcają do chodzenia na boso, dzięki czemu stopy będą mogły odpocząć po ciężkim dniu w pracy.

O czym należy pamiętać?

Jeżeli chodzi o żywotność, to największy wpływ ma nie tylko rodzaj zastosowanego włókna, ale również sama metoda wykonania dywanu. Salon i przedpokój są jednymi z tych pomieszczeń, w których zazwyczaj jest najwięcej ruchu, dlatego też tym bardziej warto postawić na wytrzymałe materiały. Pamiętać należy również o tym, że dywany w tych pomieszczeniach są narażone na plamy i zabrudzenia. Przeglądając dostępne materiały warto zadbać więc o to, aby były one dość łatwe w utrzymaniu czystości.

Na jaki materiał postawić?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się dywany do salonu wykonane z włókien poliamidowych. Mowa tutaj oczywiście o popularnym nylonie, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością i podatnością na ścieranie. Dzięki dużej odporności na zabrudzenia dywany z tego materiału doskonale sprawdzą się w salonie i jadalni. Doskonałymi parametrami użytkowymi może pochwalić się również polipropylen. Materiał ten odporny jest na wilgoć i pleśń, dlatego też coraz częściej wykorzystywany jest nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz.

Nowoczesne materiały godne uwagi

Producenci coraz częściej oferują dywany do salonu wykonane z akrylu, których dużym atutem jest to, że nie elektryzują się. Akryl w dotyku do złudzenia przypomina wełnę, ale pamiętać należy o tym, że jest bardziej błyszczący. Osoby, które w pierwszej kolejności zwracają uwagę na cenę bardzo często wybierają dywany poliestrowe, które są łatwe w czyszczeniu. Pamiętać należy jednak o tym, że poliestrowe włosie niestety nie jest odporne na zagniecenia. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie sprawdzi się najlepiej w salonie pod sofę albo fotel. Wysokiej jakości poliester jeżeli chodzi o design, to jest to materiał bardzo podobny do naturalnej wełny. Jeżeli chodzi o naturalne materiały, to w swojej klasie wełna nie ma sobie równych. Producenci są w stanie zabarwić wełnę na dowolny kolor. Pamiętać należy jednak o tym, aby dywan wełniany nie był za bardzo wystawiony na promienie słoneczne ponieważ szybko płowieje.

Moda na włókna mieszane

W ostatnim czasie jest duży boom na dywany do salonu wykonane z włókien mieszanym, które jak sama nazwa wskazuje produkowane są z różnych gatunków materiałów. Jest to idealny wybór na przykład dla tych osób, które chcą połączyć miękkość i design wełny z niesamowitymi właściwościami syntetycznymi. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby postawić na dywany od renomowanych producentów, które służyć będą latami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com