Dyplom uczelni artystycznej i co dalej? Jaki wybrać zawód?

Ukończenie uczelni artystycznej to połowa sukcesu. Teraz czeka Cię najtrudniejsze zadanie. Musisz znaleźć zatrudnienie, które pozwoli Ci realizować marzenia oraz rozwijać zdobyte w trakcie studiów umiejętności. Tylko który z zawodów jest ciekawy? Który będzie dla Ciebie najlepszy? Czym powinieneś kierować się, szukając pomysłu?
To zrozumiałe, że zadajesz sobie te wszystkie pytania. Jednak nie masz powodów do zmartwień, natłok pytań jest czymś normalnym i wiesz co? Dobrze, że je zadajesz! Jeśli tylko poświęcisz trochę czasu, to sam możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, albo przy pomocy tego artykułu.

Zawód tancerza

Zawodowy tancerz w ramach swojej pracy wykonuje różnego rodzaju tańce w trakcie eventów, uczestniczy w systematycznych treningach kondycyjnych w celu doskonalenia zdobytych umiejętności oraz utrzymania sprawności. Dzięki temu, czego nauczyłeś się w szkole, będziesz mógł występować w różnorodnych repertuarze, więc z powodzeniem możesz szukać zatrudnienia w zespołach tańca. Jeśli masz zacięcie aktorskie, możesz także próbować swoich sił w teatrach ruchu oraz teatrach muzycznych.

Zawód instruktora tańca

Praca instruktora tańca polega na przekazywaniu wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu różnych rodzajów tańca, jak również kształceniu umiejętności, poczucia rytmu oraz koordynacji ruchowej. To w jego geście leży też przygotowywanie podkładów muzycznych oraz układów tanecznych zgodnie z poziomem prowadzonych zajęć. Jako instruktor tańca możesz przede wszystkim pracować w centrach kultury, szkołach tańca oraz klubach fitness. Jednak również placówki oświatowe potrzebują także wykształconych instruktorów tańca, więc możesz znaleźć zatrudnienie w przedszkolu lub szkole. Poza tym możesz także udzielać prywatnych lekcji lub założyć własną szkołę tańca. Najlepszym instruktorom tańca udaje się nawet znaleźć zatrudnienie w teatrze, przy produkcjach filmowych oraz w telewizji.

Zawód choreografa

Aby pracować w zawodzie choreografa, nie wystarczy sam warsztat taneczny. Robienie choreografii wymaga dodatkowych umiejętności, kreatywnych pomysłów i talentu do tworzenia układów, które spodobają się publiczności. Osiągnięcie takiego efektu wcale nie jest proste, trochę trzeba przewidywać, jak zareaguje widz oraz wiedzieć, jak stworzyć choreografię, która będzie opowiadać pewną historię i będzie budzić emocje w widzach. Co więcej, trzeba umieć też swoją wizję przekazać ludziom, z którymi się współpracuje, sprawić, by nam zaufali i poszli za naszą wizją. Choreograf może pracować w telewizji lub teatrze. Poza tym gdy w grę wchodzi organizacja eventów Warszawa, to także często tancerze są zatrudniani do oprawie tanecznej. Jednak często choreograf to jednocześnie obecny lub były tancerz, tak więc możesz także znaleźć zatrudnienie w domu kultury, studiach tańca oraz klubach fitness.

Który zawód wybrać?

No właśnie, który zawód będzie dla Ciebie najlepszy? Na to pytanie musisz już sobie odpowiedzieć samodzielnie. Z pewnością każde rozwiązanie ma zarówno swoje wady i zalety. Dlatego przeanalizuj wszystko na spokojnie. Weź też pod uwagę swoje predyspozycje oraz umiejętności, a z pewnością uda Ci się podjąć odpowiednią decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com