Drzwi do nowoczesnego mieszkania – jak je wybrać?

Wybór drzwi do mieszkania to jeden z najważniejszych etapów wykańczania wnętrza. Ich wygląd ma duży wpływ na charakter pomieszczenia, w jakim się znajdują, czyli w przypadku drzwi wejściowych – holu lub przedpokoju. Jak wybrać drzwi do nowoczesnego mieszkania, by współgrały z całą aranżacją, a jednocześnie były solidne i gwarantujące bezpieczeństwo? Podpowiadamy!

Styl i kolor drzwi do nowoczesnego mieszkania

Jakie drzwi wejściowe do nowoczesnego mieszkania będą najbardziej odpowiednie? Warto dobrze przemyśleć decyzję, bo o ile ściany możemy z łatwością przemalować, o tyle drzwi to już wybór na lata, a ich zmiana jest znacznie bardziej kosztowna.

Jeśli masz możliwość, wybór drzwi zostaw na koniec wykańczania czy remontu mieszkania. Kiedy podejmiesz już decyzję co do koloru podłogi i ścian, znacznie łatwiej znajdziesz pasujące kolorystycznie i stylistycznie skrzydła drzwiowe. Pamiętaj o zasadzie, że w pomieszczeniu powinny dominować maksymalnie 2-3 kolory. I tak do szarych kafli na podłodze i białych ścian, pięknie będą więc wyglądać drzwi w kolorze grafitu lub ciemnego brązu. W przypadku podłogi o teksturze drewna możesz pokusić się o drzwi w podobnym odcieniu, które będą korespondowały z kolorem mebli, dzięki czemu unikniesz chaosu.

Jeśli mamy już wybrany kolor, warto zwrócić uwagę na styl drzwi. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą się drzwi minimalistyczne, proste, najlepiej bez zbędnych tłoczeń i frezów. Takie drzwi ma w ofercie Gerda, znany producent solidnych skrzydeł drzwiowych i zamków. Jeśli nie przekonują Cię jednolite drzwi, w nowoczesnym wnętrzu, świetnie będą wyglądały także skrzydła z oszczędnymi, np. inoxowymi zdobieniami.

Dobre drzwi antywłamaniowe – czym się charakteryzują?

Jednym z najczęstszych błędów jest wybór drzwi jedynie ze względu na ich walory estetyczne. Drzwi wejściowe mają jednak nie tylko cieszyć oko, ale także chronić nas przed włamaniem. Jakie cechy powinny mieć drzwi dobrze spełniające tę rolę?

Po pierwsze powinny być solidnie wykonane, co możemy zaobserwować, nawet nie będąc ekspertem. Wyznacznikiem jest też cena – na pewno warto odrzucić drzwi podejrzanie tanie, oferowane przez niebudzących zaufania producentów. Istnieje ryzyko, że takie drzwi nie przejdą próby czasu. Stąd przy wyborze drzwi wejściowych lepiej nie kierować się wyłącznie niskim kosztem.

Po drugie o jakości wykonanych drzwi mówią klasy bezpieczeństwa, jakie spełniają. Bardzo dobre zabezpieczenie posiadają drzwi o klasach RC2, RC3 oraz RC4 (im wyższa klasa, tym wyższy poziom bezpieczeństwa). Niezależnie od tego, na jaką markę się zdecydujesz, drzwi antywłamaniowe o podanych wyżej klasach bezpieczeństwa to przede wszystkim gwarancja Twojego spokoju.

Drzwi zapewniające komfort

Dobre drzwi zewnętrzne do mieszkania mają także dodatkowe funkcje, o których warto wspomnieć. Mogą znacznie podnieść komfort mieszkania w bloku czy w apartamentowcu. Mieszkając w budynkach wspólnych, częstą uciążliwością bywa hałas dobiegający z klatki schodowej – tym większy, im większa liczba mieszkańców, a jeśli dodatkowo budynek wyposażony jest w windę, to jego natężenie bywa dość kłopotliwe. Rozwiązaniem są tutaj drzwi o podwyższonym poziomie dźwiękochłonności, które wyciszają hałas z klatki, zapewniając jednocześnie prywatność wewnątrz domu. Nikt nie usłyszy rozmów prowadzonych w mieszkaniu, a Twoje lokum będzie Twoją oazą ciszy i spokoju.

Dzięki dobrze dobranym drzwiom jesteś w stanie także obniżyć swoje rachunki za ogrzewanie. Na rynku znajdziesz drzwi z dodatkową funkcją termoizolacji, tj. wysokiej jakości uszczelkami, które idealnie przylegają do ościeżnicy, dzięki czemu zatrzymują wewnątrz ciepło i pozwalają uniknąć przeciągów. Wybierz odpowiednie drzwi do swojego mieszkania i ciesz się wszystkimi jego zaletami!

Jak widzisz, poza wzornictwem i walorami estetycznymi, jest jeszcze wiele czynników i funkcjonalności drzwi, na które warto zwrócić uwagę. To dzięki nim osiągniesz komfort w swoim mieszkaniu. Podsumowując: w nowoczesnym mieszkaniu świetnie sprawdzą się drzwi o minimalistycznym i prostym designie, wysokiej klasie bezpieczeństwa z dobrymi parametrami dźwiękochłonności i termoizolacji. Postaw na  https://gerda.pl/produkt/drzwi-do-mieszkan/ znanej solidnej marki, obecnej na rynku od dziesięcioleci i cieszącej się zaufaniem w wielu polskich domach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com