5 drukowanych formatów reklamowych dla Twojej firmy

Duża konkurencja na rynku wymaga od właścicieli firm podejmowania coraz bardziej złożonych działań marketingowych. Zdobywanie nowych klientów i trafianie z ofertą do szerszego grona odbiorców, to podstawowe elementy wpływające na rozwój biznesu. Oprócz działań promocyjnych prowadzonych w sieci, nie można zapominać o komunikacji z klientami poza wirtualnym środowiskiem. W tym celu warto zainwestować w drukowane formaty reklamowe. Na jaki wariant się zdecydować?

Drukowane materiały reklamowe – czy dalej skuteczne?

W obecnych czasach większość firm skupia się na prowadzeniu komunikacji z klientami za pośrednictwem Internetu. Tam też przenoszą swoje działania marketingowe, uważając sieć jako najskuteczniejszą formę promocji. Ograniczając się tylko do środowiska online można sporo stracić, gdyż nie zawsze przekaz reklamowy jest w stanie trafić do precyzyjnie określonej grupy docelowej. Drukowane foldery reklamowe i ulotki to materiały, które można wręczać każdemu, gdyż nie da się przewidzieć, kiedy klient będzie potrzebował oferowanych usług czy produktów. W ten sposób nie zamykasz się w sztywne ramy ściśle określonej grupy odbiorców, trafiając z przekazem do szerszego grona potencjalnych klientów.

Komu zlecić druk folderów reklamowych?

Opracowanie i wykonanie materiałów reklamowych warto zlecić specjalistom, którzy potrafią doradzić w wyborze formatu oraz pomóc w opracowaniu projektu graficznego. W ten sposób możesz mieć pewność, że zamówienie zostanie zrealizowane w sposób profesjonalny, z uwzględnieniem konkretnych wytycznych. Drukowanie folderów oferuje między innymi OpenPrint, który posiada doświadczenie w realizowaniu zamówień nawet na niestandardowe formaty ulotek i folderów reklamowych. Dokładny opis usługi znajdziesz w tym miejscu: https://www.openprint.pl/ulotki-skladane.

Ulotki składane

Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych wariantów, który można wykorzystać do promocji marki oraz zaprezentowania oferty firmy. Ulotki składane prezentują się niezwykle elegancko, szczególnie gdy wykonane są na wysokiej jakości, połyskującym papierze. Ten format sprawdzi się w każdej branży i posiada wystarczająco dużo miejsca, aby zaprezentować więcej szczegółów oferty.

Standardowe ulotki reklamowe

Alternatywą dla składanych ulotek, są ulotki reklamowe proste. Składają się z jednej, dwustronnie zadrukowanej strony, dlatego posiadają ograniczoną powierzchnię do prezentowania oferty. Takie ulotki reklamowe sprawdza się podczas prowadzonych akcji promocyjnych, aby zachęcić odbiorców do zapoznania się z ofertą firmy.

Foldery firmowe

Ten format jest bardziej zaawansowaną formą reklamy niż ulotki. Katalogi reklamowe służą do zaprezentowania klientom obszernych informacji i mogą zawierać szczegółowe omówienie całej oferty. Katalogi firmowe mogą skuteczniej trafić do odbiorcy, gdyż pozwalają na umieszczenie dużo większych zasobów promocyjnych w bardziej estetycznej i zachęcającej formie.

Banery reklamowe

Dużo większym formatem, który może stanowić uzupełnienie pozostałych materiałów reklamowych, są banery. Ich zadaniem jest przyciągnięcie klientów i zachęcenie ich do skorzystania z oferty, dlatego banery zawierają przede wszystkim krótkie slogany reklamowe.

Rollupy reklamowe

Wartym uwagi formatem są również nowoczesne rollupy, które można wykorzystać podczas eventów branżowych czy targów. Przyciągają wzrok swoim formatem, dlatego mogą stanowić skuteczne narzędzie marketingowe, którego przekaz można wzmocnić wręczając potencjalnym klientom foldery firmowe czy ulotki. Dla skuteczniejszych działań promocyjnych warto zdecydować się na kilka wariantów materiałów reklamowych i wykorzystywać je w zależności od okazji.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com