Drukowanie naklejek reklamowych – jak wybrać drukarnię?

We współczesnym świecie drukowanie naklejek reklamowych dla wielu przedsiębiorców działających w różnych branżach jest dobrą i często wykorzystywaną formą promowania produktów lub usług. Aby jednak taka forma prezentacji reklamowej była skuteczna, naklejki muszą być wysokiej jakości. Dla zleceniodawcy ważne jest również, aby wydruk był w korzystnej dla niego cenie. Jaka drukarnia do naklejek reklamowych będzie najlepsza? Czym warto się kierować wybierając usługodawcę?

Im więcej opcji tym lepiej

Drukowanie naklejek reklamowych jak wybrać drukarnię? To pytanie bardzo często zadają sobie przedsiębiorcy, którzy decydują się na skorzystanie z tej formy reklamy. Warto przy tym wiedzieć, że naklejki reklamowe mogą przybierać wiele postaci, a więc im więcej możliwości klientom udostępnia drukarnia tym lepiej.

Wśród najczęściej zamawianych naklejek reklamowych można wyróżnić:

– etykiety samoprzylepne (często stosowane do przyklejania na produkty),
– naklejki i etykiety reklamowe z logo,
– etykiety o przeznaczeniu informacyjnym/ostrzegawczym,
– naklejki dwustronne,
– magnesy z nadrukiem,
– naklejki 3D/wypukłe,
– naklejki wielkoformatowe,
– naklejki specjalne z dodatkową warstwą.

Klienci poszukujący drukarni zajmujące się drukowaniem najlepiej reklamowych, mają bardzo różne potrzeby i upodobania. Dobra drukarnia będzie w stanie im bez większych trudności sprostać, dobrze dopasowując się do wymagań przedstawionego projektu. Z tego też względu wybierając drukarnię należy zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres oferowanych przez nią usług. Im większa liczba i większa różnorodność zastosowanych rozwiązań , tym taka drukarnia ma większe szansę na kompleksowe wypełnienie wymagań klienta dotyczących danego projektu. Miejsca, które kompleksowo są w stanie zadbać o potrzeby klienta i jego zamówienia to gwarancja satysfakcjonującego wykonania projektu.

Nie zawsze klienci decydując się na wydruk naklejek reklamowych mają pomysł na ich formę czy treść. W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z drukarnią, w której można liczyć na pomoc zdolnego grafika, który jeśli nie zaprojektuje wzoru naklejki, to pomoże poprawić już gotowy projekt lub poprzez swoje rady pozwoli znaleźć najlepsze rozwiązanie do przedstawienia na naklejce.

Możliwości produkcyjne drukarni

Przy wyborze drukarni jednym z istotnych elementów, na który należy zwrócić uwagę jeszcze przed oficjalnym nawiązaniem współpracy, są możliwości produkcyjne takiego miejsca. Mówiąc prościej, należy sprawdzić to, jakie zamówienia dana drukarnia jest w stanie obsłużyć. W przypadku większych przedsiębiorstw, w których reklama prowadzona jest na naprawdę dużą skalę, niezbędna będzie współpraca z drukarnią, która jest w stanie bez opóźnień wykonać nawet bardzo duże zamówienie, który będzie zgodne z oczekiwaniami, odpowiednio wysokiej jakości, a w czasie jego realizacji nie pojawią się problemy, które mogą przyczynić się do niedotrzymania terminów. Wiele drukarni ze względu na opłacalność projektów, których się podejmuje często stosuje limity dolne, od których przyjmują zamówienia na wydruk naklejek.Dlatego też aby uniknąć problemów z jakością, ilością i czasem realizacji zamówienia warto bardzo dokładnie zapoznać się z ofertą drukarni, z którą ma zostać nawiązana współpraca.

Możliwości produkcyjne to nie jedyny istotny aspekt, który należy mieć na uwadze przy wyborze drukarni. W większości przypadków do naklejek wykorzystywany jest papier samoprzylepny. Zdarza się jednak (i to częściej niż mogłoby się wydawać), że do realizacji projektu niezbędne jest zastosowanie innych materiałów. W takim przypadku należy dowiedzieć się, z jakich materiałów korzysta dana drukarnia przygotowując przyjęte przez siebie do realizacji projektu. Nie wszystkie bowiem mają w swojej ofercie coś wiece niż papier samoprzylepny (szczególnie te małe, nie zajmujące się realizacją większych projektów – w takim przypadku gromadzenie zbyt dużej ilości materiałów do druku nie jest opłacalne). Dla pewności warto również dowiedzieć się, czy stosowane przez drukarnię materiały są odporne na działanie czynników zewnętrznych. To szczególnie istotne w przypadku naklejek przeznaczonych do umieszczania na zewnątrz, które dla zachowania estetyki i funkcjonalności muszą się odznaczać wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych.
Wybierając drukarnię nie należy zapomnieć o tym, by upewnić się, jaki rozmiar i kształt przy pomocy posiadanych urządzeń jest możliwy do osiągnięcia. W czasach nowoczesnego sprzętu naklejki naprawdę mogą mieć dowolne i nieco niestandardowe kształty. Również ich rozmiar, w zależności od przeznaczenia może być bardzo różnorodny.

A może samodzielny druk w warunkach domowych?

Przedsiębiorcy, którzy nie potrzebują zbyt wielu naklejek reklamowych zastanawiają się nad tym, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie samodzielne wydrukowanie ich w domu. Jeżeli nie potrzeba ich wiele, a przy tym ich wymiar i kształt jest standardowy w niektórych przypadkach rzeczywiście może być do dobre rozwiązanie, co jednak nie oznacza, że jest łatwe do przeprowadzenia. W przypadku druku w domowych warunkach nie bez znaczenia jest rodzaj posiadanego sprzętu. W przypadku druku naklejek na zwyuczanym papierze samoprzylepnym większość drukarek atramentowych będzie w stanie poradzić sobie z tym zadaniem. Jeżeli jednak nadruk ma być naniesiony na inny materiał, wydrukowanie ich w domu bez odpowiedniego urządzenia może dostarczyć nie małych trudności. Stawiając na jakość nie warto decydować się na drukowanie naklejek reklamowych w domu – bez odpowiedniego materiału, narzędzi i wiedzy wykonanie naklejki., która będzie będzie solidna i wytrzymała będzie nie możliwe do osiągnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com